Balázs küldött egy újabb bizonyítékot a kis ribanc létezésére, úgy tűnik, Londonba ette a fene Utazónkat, akinek már annyira lefogyott a számlaegyenlege, hogy a metró használatára kényszerült.
London már nem először szerepel az Utazó iPhone rovatban, ezért úgy éreztem, kötelességem keresni valami érdekes történetet nektek kifejezetten a londoni metró történetéből. Valami szerelvényvezető celebre vagy a királynőről a metrón készült fotóra gondoltam, erre kiderült, hogy a londoni metróban érdekesebb dolgok történnek egyetlen nap alatt, mint a Pitcairn-szigeteken, Nauruban és Niuében egész évben. Igaz, többen fordulnak meg ugyanennyi idő alatt egyetlen szerelvényekben, mint a fenti három országban összesen.
Mire gondolok? Létezik történet Utazó Galambról, aki felszáll King's Crossnál, udvariasan félreáll az ajtó mellé, sztoikusan megvárja, amíg a szerelvény a Euston megállóhoz ér, ekkor pedig kiröppen. Ugyan ez 1995-ben történt, és akkor még sokan hittek abban, hogy 2000-ben megsemmisül az univerzum, szóval legkorábban 2013-ban bátran megtámadható a sztori.
Ami még jobb, hogy egy csomó kísértet is található Londonban a föld alatt, akik kimondottan egy-egy állomáshoz köthetőek. Aldwych-nél, az 1994-ben bezárt, idén újra kinyitott állomáson állítólag egy színésznő kísért, akinek annyira nem tetszett a kapott taps a legutolsó előadása után, hogy azóta is a munkásokat ijesztgeti.
A Bank megállónál a Fekete Apáca kísért, mivel a testvérét kivégezték 1811-ben, és ő valamiért 40 éven keresztül minden nap kijárt ide - még életében -, és ezt a szokását láthatóan megtartotta halála után is. A British Museum megállónál egy egyiptomi ágyékkötős kísértet járkált, az ő történetében annyira hittek, hogy régebben egy újság díjat is ajánlott annak, aki az állomáson tölt egy éjszakát a bizonyíték miatt. A Covent Gardennél az 1897-ben megkéselt színész, William Terriss ijesztget, és még folytathatnám a sort.
Valahol egy jelmezboltos pedig felmordul, mikor eszébe jut az évtizedek óta behajthatatlan követelése: egy apácaruha, egy ágyékkötő és egy William Terriss maszk.
szucsadam
2010.12.11. 09:26
Címkék: appstore
Az Apple idén is nyilvánosságra hozta, melyik alkalmazások fogytak idén a legjobban. Így ha egy-egy világsiker észrevétlenül elrobogott mellettünk, most újra felhívást kapunk arra, hogy esetleg érdemes a tömegek után menni. Egymillió légy nem tévedhet, ha a lista legyeknek szól.
A Rewind 2010 legkeresettebb fizetős appjai között nem sok meglepetést találunk, leginkább játékokat láthatunk itt, Angry Birds, Fruit Ninja, Cut the Rope, a klasszikusok. Aztán itt van a WhatsApp Messenger, amivel ingyenes üzeneteket küldhetünk okostelefonnal rendelkező ismerőseinknek a push notification szolgáltatás segítségével. Szerették még Talking Carlt is, aki vicces hangon mondja vissza, amit beleugattunk a mikrofonba.
A legnagyobb bevételt elért alkalmazások között többek között a drága, mégis népszerű programokat találjuk meg, a 90 eurós Navigon és a 80 eurós iGo navigációs alkalmazás is jól hozott a konyhára. Ingyenes program is van a listán, természetesen ebben az esetben az In App Purchase-re, esetleg reklámokra kell gyanakodnunk.
A legkeresettebb ingyenesek között természetesen a Facebook, az MSN, a Skype, meg néhány Lite program szerepel. A Coin Dozert is sokan szerették, ez a digitális megfelelője annak az automatának, amit a kilencvenes évek elején rengeteg helyen láttam felbukkanni, és az igazán szerencsétlen alakok mindig ebbe szórták a húszasaikat, hogy a mozgó fémlapok végül az ő érméjüknek köszönhetően tolják le a felgyűlt pénzmennyiséget. Most már nem megy rá a fizetés.
szucsadam
2010.12.10. 08:18
Címkék: appstore
A Mac App Store bejelentése óta a fejlesztők megállás nélkül nyomják a fekvőtámaszokat, készülnek a januári indításra. Ez elsőre furcsának tűnhet, hiszen a Mac OS X alá nyilván eddig is lehetett programokat vásárolni, ezek összegyűjtése egy online shopba nem feltétlenül tűnik akkora durranásnak, mint az AppStore, ami az egyetlen lehetőség volt az újdonságok beszerzésére iPhone-on. Fontos, hogy többet lássunk bele egy gyűjtőhelynél.
Az AppStore-hoz hasonló sikerre lehet számítani itt is, hirtelen szexi lesz biztonságosabb forrásból programokat keresni a számítógépre, az árak pedig a nagyobb kereslethez igazodva alacsonyabbak, a fejlesztők az egyszerű bevételmegosztási modell miatt pedig igencsak motiváltak lesznek. Én is hallottam olyan iOS-fejlesztőről, aki eddig nem készített Mac OS X appot, de regisztrálni fog januárban, és elkezdi a programozást.
Ezek alapján számos ötlet merülhet fel, mitől lehetne az AppStore sikeres ötleteit átültetni a Macre. Ezek közül többről is kiderült az utóbbi időben a fejlesztőkhöz küldött értesítőben, hogy nem tervezik bevezetni. Nevezetesen:
Nem lesz In App purchase, vagyis alkalmazáson belüli vásárlási lehetőség, ami a hírek szerint egyre népszerűbb az iOS-en. Nem lesz Game Center sem a Mac App Store-os játékok számára.
Nem lesznek promó kódok, amikkel ingyen tölthetőek le a fizetős progik, nem lehet demókat, bétákat, trialokat feltölteni, csak kész és teljes alkalmazások jöhetnek.
Izgatottan várjuk a januárt.
szucsadam
2010.12.09. 13:10
Címkék: játék appstore
Naná, hogy egyből letöltöttem az 5 eurós játékot. Akik lemaradtak: az Infinity Blade az Epic Games Unreal Engine 3-asát használja, egyben az első game, ami az ingyenesen kipróbálható Epic Citadel bemutatópályán játszódik, vagyis elképsztő grafikát facsar ki a telefonunkból. Csakhogy míg abban ellenség nélkül mászkálhattunk szabadon egy dombtetőn lévő várban, addig itt telepakolták a szobákat mindenféle lovagi orkokkal meg pengeforgató kisiparosokkal.
Az előző mondatot viszont sajnos úgy is meg lehetne fogalmazni, hogy míg az Epic Citadelben szabadon mászkálhattunk, itt nem. A feladatunk ellenségtől ellenségig menni, vannak ugyan választási lehetőségeink, hogy merre fordulunk, de a Kaland, játék, kockázat könyvek óta tudjuk: tök mindegy, merre fordulsz, úgyis megdöglesz.
Közben gyűjtögethetünk aranyat, fejleszthetjük a képességeinket, de ismétlem: nem járkálhatunk szabadon a pályán, ami óriási hiány. Most még csak a harmadik ellent gyaktam le, szóval van még hátra, remélem, bőven, pár screenshotot azért beteszek ide (természetesen az iPhone 4 kijelzőjéhez képest alacsonyabb felbontásban, de így is szép).
Tovább olvasom