Az Apple Music használata közben az első pofont akkor kapjuk, amikor rájövünk: a iCloud zenekönyvtár használatával egyáltalán nem biztos, hogy az ősrégi, általunk grabbelt dal, amit épp hallgatunk, a készüléken van egyáltalán. Lehet, hogy már tizedszer streameljük, mondjuk 4G-n, jó nagy adatforgalmat generálva. Az információ, hogy a fájl hol van, egyáltalán nincs az arcunkba tolva:
Persze, otthon egyenként nekiállhatunk, és megnyomogathatjuk a felhő ikont azok mellett a dalok mellett, amiket offline is hallgatni szeretnénk. Itt találjuk, meg ne kérdezzétek, hogy végül melyik (...) gombra kell nyomni a kettő közül, a listában vagy az egyedi dal lejátszó oldalán, de csak az egyikre jön elő (rém idegesítő):
De hogy a fenébe tudjuk CSAK az offline elérhető dalokat hallgatni, ha épp elfogyott az adatnafta?
Az Apple, az intuitív user interface-ek egykori nagymestere, mára a zenelejátszóval a következetlen és átláthatatlan, csúnya gombhalmazok megalkotója, kicsit eldugta a megoldást. A Saját Zenék menüpont alatt, a Legutóbb hozzáadott és az ABC elrendezésű dalsor között van egy gombnak aligha kinéző gomb. Dalok. Nyomd meg.
Itt lehet a zenéink listáját adott kategóriák szerint szűrni. És a lista alján, mint akinek nem volt jobb helye, és hatodik césként beültették az ötödik bések közé, ott van a Csak letöltött zene elnevezésű KÉTÁLLÁSÚ KAPCSOLÓ.
Többet sem kell mondanom. Ezután csak az offline zenéinket látjuk, ha bekapcsoljuk.
Egyébként nincs könnyű dolgunk, ha szeretnénk a 6428 online dalunkból 254-et offline hallgatásra bírni. A fent látható ömlesztett listán lehetne ugyan egy felhő ikon azok mellett a dalok mellett, amelyiket onnan hallgatjuk, és lehetne, hogy végignyomogathatunk 254 dalt mondjuk tíz perc alatt, de hát nincs ott ilyen. Két kattintásra van a lehetőség a (...) menüpont alatt.
Van viszont az inverze: az ikon, ami megmutatja, melyik dal van már eleve a telefonunkon (ez is lehetett volna a válasz a poszt kérdésére, csak a fene akar kézzel navigálni a dalok között).
Ja, tudom, mit rinyál, akinek még mindig Audio Track című számai vannak? Béna!
Joggal érezzük, és jól is érezzük, hogy a hagyományos, "használd amit birtokolsz" szemléletet előcsalni ebben az új, felhő alapú korban egyre nehezebb és körülményesebb lesz. Kezdjük ott, hogy egy 16 gigabájtos telefon, amit azért vetted, hogy pénzt spórolj, simán betelik, így a full felbontású képeidet és zenéidet többnyire felhőben tárolod. Amiért megint fizetsz, ha nem akarod, hogy gyorsan elfogyjon, úgyhogy megintcsak kiadásba vered magad.
És én mindezt tökre megértem, és oké is lenne, ha nem fejne meg még egyszer a mobilszolgáltató, amiért letöltöm ezeket a fájlokat a gépemre újra, meg újra. Hanem mondjuk lennének a mai kornak, az egyre nagyobb méretű zene- és képfájl-méreteknek, valamint a mai mobilkultúra wifi-zónákon kívüli adatfogyasztási szokásainak megfelelő adatcsomagok, és ezekért nem kellene csillagászati árakat, meg sms-rendelgetést meg hasonlókat pötyögtetni befele. Azt ki sem merem mondani, hogy korlátlan, vagy de. Ki merem. Korlátlan.
szucsadam
2016.06.03. 07:51
Címkék: hiba icloud
Ezt már szeretem. Úgy értem, jó arra ébredni, hogy nemrég egy horrorfilm elevenedett meg körülöttünk, de már minden rendben. Lehet visszafeküdni.
Mi volt a horrorfilm? Egy rakás iCloud szolgáltatás nem vagy megbízhatatlanul működött.
Ha elindítottad az iOS Music appot Apple Music előfizetőként, a program üdvözölt új felhasználóként, és nem tudott arról, hogy neked valaha lementett zenéid voltak a készüléken, meg egyáltalán. Ami megintcsak rávilágít arra a bizonytalanságra, amiről ebben a posztban írtam.
De nem volt megbízható a Game Center, az áruházi szolgáltatások sem, egy csomó sárga jelzés volt az Apple System Status oldalán, ahol mindig real time nyomon követhetjük a problémás területeket, és azok kijavítását.
Az oldalon vissza is lehet nézni a múltbeli hibákat, látható, hogy tegnap 22 órakor kezdődött a para, és éjszaka fél négyre végeztek a javítással. Szóval ha fent voltál, és ekkortájt rád jött a szívroham: már vége.
Szarjunk bele Töki. Menjünk bowlingozni.
szucsadam
2016.06.02. 07:05
Címkék: display thunderbolt
Nem mondom, van pár tartozása már az Apple-nek, mert miközben mindenki sztártermékekre figyel, a Mac család és kiegészítői sokszor olyan frissítési ciklusokba kerülnek, hogy még frissülniük is szégyen néha.
Az egyik ilyen termék a Thunderbolt Display. Az Apple külső monitora.
Jelenleg a termék mind a 27 colnyi képátmérője 379 990 forintba kerül. Kábé ennyi a pici, belépő iMac, és csak 300 000 forinttal kerül többe a szintén 27 colos 5K-s iMac. És itt most nem csak arra az apró különbségre hívnám fel a figyelmet, hogy az iMacben egy csomó nyomtatott áramkör, úgynevezett számítógép is akad a kijelző mögött. Hanem arra, hogy míg a Thunderbolt Displayt úgy hirdetik, hogy
impozáns, 2560 x 1440 képpontos felbontása lenyűgöző,
addig az 5 K- iMac felbontása egyszerűen csak
5120 x 2880
De talán még ennél is rosszabb, hogy a Thunderbolt Display nem kompatibilis az új 12-es MacBookkal. Ugyanis egy Thunderbolttal és egy MagSafe-fel csatlakozik a gépekre, és az új MacBooknak egyik sincs. Sőt, a hírek szerint a következő generációs MacBook Próknak sem lesz. És akkor miért hagynák ki az Air-eket is, nem igaz?
A boltokban a készleteket kiürítik, ez pedig a termékcsere előtt esedékes. Valószínűleg most már megvárják a június 13-at, a WWDC keynote-ot, de még az is lehet, hogy csendben kiadják az újat. A 9to5Mac azt is tudni véli, hogy az új kijelző szintén 5K-s lesz, és saját dedikált videókártyát is tesznek bele.
Ennek a különös extrának az oka, hogy minél több gép ki tudja használni a monitor felbontását, és a dedikált hardverrel könnyedén meg tudják hajtani mind a 14,7 millió pixelt. Szoftveresen megoldják, hogy a csatlakoztatott gép eldöntse, el tudja-e látni a feladatát a laptopba szerelt GPU-val,vagy szüksége van segítségre. Így nem kell többé arra figyelniük, hogy a jövő laptopjainak grafikus magjai képesek legyenek ellátni egy ekkora külső monitort.
Cseles.