almalé és kungfu Rólunk

Egy új üzenet érkezésekor rezeg az iPhone-om, hol lehet kikapcsolni?

Egyik olvasónk ezzel a kérdéssel fordult hozzánk. Ebből önmagában még nem lenne poszt, ha egyből megtaláltam volna a megoldást. De nem találtam meg.

Sőt engem is idegesített már egy ideje, és eddig kábé 30 másodpercet szántam az életemből, hogy megtaláljam a kikapcsolási lehetőséget, nem ment. A Siri sem tudta, miről beszélek, pedig itt igazán jól jött volna egy értelmes digitális asszisztens.

Tegnap leültem, hogy most, ha beledöglök is, kikapcsolom. A műveletnek körülbelül tíz másodpercnek kellett volna lennie, de egy-két percig is eltartott. Ami 600-1200 százalékos időveszteség, ha így nézzük.

A Beállításokban lévő lehetőségek közül a neve alapján kezdő iOS-használóként itt keresném az email-rezgés kikapcsolását:

  • Értesítési központ - mert ez egy értesítés, amit nem akarsz kapni
  • Általános - mindig Jolly Joker arra, amit nem találsz, nevezhetnénk Satöbbinek is
  • Mail, Kontaktok, Naptárak - mert a dolog a Maillel kapcsolatban jelentkezik
  • Hangok - mert... végül is... a rezgés egy hang... meg hát régen a Nokiákban is a csengőhang mellett állítottuk a rezgést, lehet hogy itt is.

Végül a legvalószínűtlenebb tipp, az utolsó jött be. Eszembe nem jutott volna a hangokra nyomni először, és tényleg csak régi beidegződés miatt tettem meg végül. Tehát a végső elérés:

Beállítások — Hangok — Új posta — Rezgés — Semmi

Az ilyesmire írná Bill Gates, hogy "ezekhez képest a C:\Documents and Settings\billg\My Documents\My Pictures-szerű dolgok tökéletesen egyértelműek"

rezges.jpg

Amire rájöttem eközben, és ami a poszt lényege: az iOS menürendszere egyre átláthatatlanabb. Az eredeti pontokhoz hozzácsaptak idővel olyanokat, mint Értesítési központ vagy Vezérlőközpont. Elmondom magyarul: az egyik, amit alulról húzol fel, a másik, amit fentről le. Más beállításokat áthelyeztek, az Általánosból kimászott a 3G/LTE állítás a Mobiltelefon menüpontba, mellette külön látjuk a Bluetooth és a Wifi beállításokat. Az appoknak megint külön beállítási lehetőségük van, ahol logikusan kereshetnénk a rájuk vonatkozó viselkedések finomhangolását, de bezavarhat a Ne zavarjanak menüpont is olyankor, amikor az ember pont azt akarja beállítani, hogy ne zavarják. Mint most én.

Siri nem segít, a kereső nem segít. Pedig tényleg ott kellene már tartanunk, hogy nem menürendszereket tárolunk a fejünkbe, és ha valamit mégis meg akarunk találni, intuitív módon megtehetjük. Ha pedig még ehhez is lusták vagyunk, ott a kereső, ahová elkezdjük írni a problémát, és egy Help dokumentációból indexelve megtaláljuk a kérdésre a választ.

Pedig az Apple pont az intuitív kezelésben volt világbajnok. És ez az, amit kezd lassan elveszíteni.

De el kell fogadni, hogy az iOS sosem lesz olyan egységes, mint az első években. Jony megpróbálta a dizájnnal, mondjuk azt, hogy elért egy 60-70 százalékos sikert. De ez a maximum. Vagy majd jön az iOS X, három év múlva, később aztán az lesz generációk sorozatszáma, és helyreugrik minden.



Három szám, aminek nagyon örül Tim Cook

82%

Egy napra megint megünnepeltük az emberiség diadalát a civilizáció felett, a Fekete Péntek őrülete közben viszont az IBM nyugisabb vizekre evezett: az online vásárlásokat vizsgálta. Több millió tranzakció, és körülbelül 800 egyesült államokbeli retail üzlet eladásai alapján készítették ezt a grafikont:

IBM.BF.112913.png

Mit látunk ezen? Aki iOS-t használ, többet költött online. Noha az okostelefon-szektorban az Apple 40, a tablet-versenyben 30 százalékot visz a tortából az USA-ban, mégis ők jegyzik az online eladások 82 százalékát. 

76%

Japánban, októberben az okostelefon-eladások 76 százalékát vitte az iPhone, vagyis négy eladott készülékből három az Apple készüléke volt a Kantar piackutatása szerint.

itScQdcFN8rg.jpg

Az NTT Docomo most kezdte meg az iPhone árusítását, és elég erős kezdést produkáltak az 5s és 5c készülékekkel. A mobilszolgáltató csak annyival kommentálta a felmérés eredményét: "igaz a hír, miszerint sokat adtunk el iPhone-okból".

556

...dolláron áll az AAPL részvény, ez pedig megközelíti az év eleji magasságokat. A részvény 2012 szeptemberében érte el a történelmi csúcsát, többször is 700 dollár fölé kúszott az árfolyam, aztán gyors lejtmenetben idén áprilisban 400 dollár alá is ment. A mostani 550 dolláros szint átugrása bizakodásra ad okot, két éves távlatban így néz ki a papír árának mozgása:

Screen Shot 2013-11-30 at 09.17.39.png



Nem is értem, miért nem ezzel hirdetik az iPadet

Szinte minden évben kijön egy tanulmány, hogy milyen ártalmas sokáig egy helyben ülni. Most nem sorolnám fel, hányféleképp árt a szervezetünknek, hogy akár nyolc-tíz órát ki sem szállunk a székből, legyen elég annyi, hogy idén már egy témában idevágó cikk egy Cathleen Renner nevű üzletasszony halálával kezdődött. Aki az ÜLÉSBE halt bele. Na, hát ezért mondom.

És akkor van ez a klasszikus ábra, hogy hogyan kell ülni, ha már ülünk:

_42328901_seating_pos3_416.gif

A rossz tartások általában akkor jelentkeznek, amikor a laptopunk kisméretű kijelzője fölé görnyedünk, vagy épp gépelünk, így:

2_8.jpg

A helyes tartás kellően nagy monitor előtt lép életbe, ilyenkor távolról, hátradőlve mozgassuk az egeret, gépelni meg akár az ölünkből is lehet. Vagy gépeljen a halál - ez a másik iskola.

Screen Shot 2013-11-22 at 17.38.32.png

De van már egy harmadik lehetőség is, ugye, ami egyre elterjedtebb módszer a 135 fokra:

Screen Shot 2013-11-22 at 17.36.15_1.png

A tablet. Olcsóbb a Thunderbolt kijelzőnél, könnyű, hátradőlve lehet vele netezni. Nem mondom, hogy ezzel dolgoznék egész nap, sokan nem is tudnak, viszont ismerjük be: a munkanap végén ugyanúgy leülünk a gép elé, és a szórakozás egy részét is azon keresztül intézzük.

Gigaflops! Megahertz!

Na, akkor most, hogy minden csaj abbahagyta a poszt olvasását (aki maradt, az meg nyilván végtelenül megértő, igaz?), elárulom az írás valódi célját. Karácsonyhoz közeledünk, amikor mindenki előjöhet a szíve vágyával, amit azonban sokan lehurrognak. Férfitársaim, ha feleségetek/barátnőtök azzal jön nektek, minek az az iPad, mutassátok meg neki ezeket az ábrákat. Csinálhattok belőle pdf-et is, úgy még hatásosabb. Ne felejtsétek el ezt sem beletenni:

theworldwesitin.jpg

2013-at el sem merem képzelni.

Ha meglepnéd magad, az Appleblogshopban jó árakat láttunk legutóbb.



A Google saját szoftverrel felügyel 43 ezer Macet

A Washingtonban megrendezett LISA '13 konferencián az egyik előadás érdekes fordulatot vett, amikor a Google Macintosh Operations csapatának tagjai beszéltek az OS X-hez fűződő viszonyukról. Nekünk ugye sokszor még egy OS X is sok, itt azonban olyan srácokról van szó, akik 43 ezer Macet felügyelnek. Ennyi működik ugyanis a Google-nél, amiket természetesen különféle management szoftverekkel tartanak karban.

Screen Shot 2013-11-29 at 11.03.43_1.png

Screen Shot 2013-11-29 at 11.03.49_1.png

Pontosabban az Apple két megoldást nyújt: a Mac OS X servert és az Apple Remote Desktopot. Ez az a két program, amiket a Google-nél egyáltalán nem is használnak egyébként.

A slide-okról kiderül, hogy a rendszergazdák szerint az első iPhone bevezetése óta, vagyis hat éve nem történt alapvető frissítés az Apple adminisztrációs szoftverében, még mindig a 3-as sorozatszámú Apple Remote Desktop van forgalomban, ami nem tudott olyan szolgáltatásokat nyújtani, amire szükség volt a Google-nél.

Ezért aztán ők lefejlesztették. Ráadásul nyílt forráskódú eszközökkel. Ráadásul elérhetővé is teszik hamarosan CanHazImage néven a saját Mac management tooljukat.

Azért nem tudom, észrevettétek-e, hogy a Google még mindig egy haveri alapon működő garázscégnek adja el magát ezzel a "hét kicsi mérnök" dumával. Jól nyomják szerintem.

via 9to5Mac



Ma már jelentős ellenzéki túlsúly az iOS-júzereknél

Hát, esküszöm, ez nagyon szórakoztató lesz. Tegnap írtunk arról a programról, ami majdnem valós időben mutatja a júzerek pártpreferenciáit. Csak be kell jelölnöd, hogy kire szavaznál, és a rendszer már rögzíti is a voksodat, aztán minden nap újraszámolja a szavazatokat. A módszer megjelenés napján, amikor még kevés volt az input, elég vicces helyzetet teremtett, az önmagában többnyire mérhetetlen KDNP a parlament egyik legizmosabb pártja volt, mára azonban alaposan átrendeződtek az erőviszonyok: az iOS szavazók csak 28,4 százalékot hagytak a kormánypártoknak, amiből 28,4-át kapott a Fidesz, és ki tudjátok találni, hogy mennyi maradt a KDNP-nek.

IMG_9610.PNG

A második legerősebb párt viszont az Együtt 2014 lett, 25,3 százalékkal. Ha iOS-országban lennek a választások, jelentős ellenzéki győzelem lenne, az egy brancsba tartozó baloldali koalíció 41,2 százalékot vinne (ebben a blokkban még a DK is másfélszer annyi szavazatot kap, mint az MSZP - 9,2 vs 6,7), az LMP 9,1 százalékkal maradhatna meg ellenzéki pártnak egy kormányváltás után, míg a Jobbiknak a szavazatok 11,7 százaléka jutna. 

Budapest legtöbb kerületében az Együtt veri a Fideszt, vagy fordítva.

Na de majd lesz itt felbolydulás, ha megjönnek az androidos szavazók is!




süti beállítások módosítása