Tegnap az Apple bejelentette az új iPad Airt és az új iPad minit. Nem pont ezt vártuk, mi egy új iPadet és minit vártunk, de sebaj. Mivel a tavalyi iPad maradt változatlan formában, kíváncsi voltam, ez az új két modell hol helyezkedik el a palettában? És miért volt szükség arra, hogy visszahozzák az Air-t?
iPad mini
Két út állt az Apple előtt, hogy merre viszi el a minit. Az egyik, hogy egy pehelysúlyú, butuska, olcsó készüléket gyárt, ami bemegy 300 dollár alá, és így a legkisebb, egyben a legolcsóbb lesz. A másik út, hogy azokra a vásárlókra hallgat, akik szerint a mini mérete tökéletes, és inkább fizetnének többet azért, hogy jó hardvereket pakoljanak bele.
Az Apple kétségkívül az utóbbit választotta. Pontosabban, valahol a kettő között.
Az új mini ugyanis sok tekintetben elhúzott az iPadtől, a Pro irányba, de azért nem érte el azt a szintet. A12-es processzort, az iPhone XS-ekben is található erőművet kapta meg, Neural Engine-nel, laminált kijelzőt kapott, tükröződésmentes réteggel, 7 megapixeles kamerát, Bluetooth 5.0-t, Gigabit LTE-t és eSIM-et, igény esetén.
Mi az, amiben több nála egy iPad Pro?
- FaceID
- keskeny káva
- az iPad mini támogatja ugyan az Apple Pencilt, de csak az első generációt
- Portré Mód
- Portré megvilágítás
- Animoji
- Memoji
- nincs 512GB és 1TB-os változat
- ProMotion
- A12X processzor
- 12 megapixeles fotók
- f/1.8 rekesz
- True Tone flash
- Széles színpaletta a fotók készítésénél
- Auto-fókusz Focus Pixels-szel
- Smart HDR
- 4K videófelvétel
- Videó stabilizáció
- Folyamatos autofókusz videós módban
- Négy hangszóró
- Smart Keyboard
Lightning csatlakozót kapott, jack-csatlakozót viszont nem. és a jack-csatlakozó is megmaradt.
Az ára viszont egész jó: miközben a tavalyi iPad 329 dollárról indult 32 GB-tal, itt 399 maradt a 64 GB, miközben azért eléggé elhúzott a 2018-ban jónak számító specifikációktól. Viszont nem lehet azt mondani, hogy na, itt van egy 7,9 colos iPad Pro, mert azért vannak különbségek.
iPad Air
Itt tovább folyik az összezavarás. Az iPad Air annak idején egy csúcsmodell volt, ami formatervezésben is nagyon ott volt. Most semmi küli: sem a kinézete nem ver oda, sem a műszaki specifikációja. Inkább olyan, mint egy beiktatott lépcsőfok a mini és a legkisebb iPad Pro között. Méretben, árban és tudásban is.
Az iPad Air 10,5 col, minimálisan kisebb csak a legkisebb iPad Prónál. Prociban ugyanúgy az A12-t kapta meg, mint a mini, ahogy a tárhelykínálata is csak a 256 gigáig megy fel. Apple Pencilből szintén csak az első generációt támogatja, de a Smart Keyboardot már rá lehet pattintani. Kameraügyben is azt tudja csak, amit a mini, és azonosításra is a TouchID-t használja.
Tényleg teljesen jellegtelen modell, csak annak kell, akinek egy "iPad mini maxira" lenne szüksége valamiért.
Szóval a termékpaletta széthúzódott, és tele van nehezen elmagyarázható különbségekkel. Miért van a Prókban USB-C, miközben a többiben Lightning? Miért nem egységesítették az Apple Pencileket, miért kell ebből is oktató anyagot kitenni az oldalra, hogy mikor melyiket vedd? Az új iPadek is jack-kel jönnek, most nem az volt, hogy kivezetik ezt a csatlakozót?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.