A napokban az egyik legnépszerűbb pletyka - amit ugyan elég nehéz komolyan venni - az, hogy jön az Apple saját fejlesztésű autója. Attól függetlenül, hogy mit gondolunk a megvalósulásáról, még feltehetünk egy fontos kérdést vele kapcsolatban:
mennyibe kerülne, ha tényleg lenne Apple Car?
Sőt, ezt a kérdést meg is válaszolhatjuk, kellően tudományos módszerekkel.
Nem sok kapaszkodónk van, csak az Apple szokásos árképzése. Ebből tudunk kiindulni. Lássuk először az okostelefonok piacán kialakult helyzetet, elemezzük a látottakat, és így tovább.
Egy belépő szintű, alap (legkisebb memóriával kért) okostelefon ára valahol 10 ezer forintnál kezdődik, és 290.000 forintig megy el. Ami a fenti árak felett van, az már a luxus szint, sok millió forintért is lehet aranyozott iPhone-t, meg Vertut venni, de az nem ez a kategória.
Az Apple okostelefonjának árai tehát a képzeletbeli skála 48-99% százalékánál helyezkednek el, előfordulhat az iPhone-nál drágább okostelefon időnként, de azért nagyjából az Apple terméke a legdrágább cuccok között van.
Tovább olvasom
szucsadam
2015.02.13. 09:27
Címkék: cenzúra appstore
Az megvolt, amikor a kilencvenes években a Beverly Hills-i zsarut újraszinkronizálva adták le? És amikor leültünk a tévé elé, hogy na, most újra megnézzük, az összes szaftos káromkodás helyett valami csuhajja szólt, és noha megértettük, hogy a gyerekekre káros hatással lehet mindenféle erőszak meg csúnya beszéd, mégis egyetértettünk azzal az ismeretlennel, aki ezt mondta (és a szavakat Mark Twainnek tulajdonítja, valójában ő nem mondott ilyet):
a cenzúra az, amikor betiltjuk a steak-et csak azért, mert a babák nem tudják elrágni
Hát az Apple-nél is valami hasonló történik épp. Elkezdték szigorúan venni azt a szabályozást, hogy az appok ikonjainak, screenshotjainak és bemutató videóinak meg kell felelniük a 4+-os kritériumnak. Tehát egy nehéztüzérséget felvonultató, véres játéknak is ki kell kockáznia a fegyvereket, ha nem akarja kirúgatni magát. A Tempo screenshotjai így néznek ki például:
Tovább olvasom
szucsadam
2015.02.12. 18:16
Címkék: fitnesz apple watch
...úgy általában véve. Vagyis vannak jó fitneszkarkötők, de nagy általánosságban inkább a telefonodat használd - állítja egy friss tanulmány.
A University of Pennsylvania hallgatói/mérnökei álltak neki, hogy választ találjanak a kérdésre: mennyire megbízhatóak a fitneszkarkötők? Abból indultak ki, hogy mivel a lépésszámláló az egyik legfontosabb funkciója az ilyen eszközöknek - hiszen ebből számít ki egy csomó más értéket a cucc -, nagyon fontos, hogy ezt pontosan mérje.
Felkötöttek egy csomó kütyüt emberekre, a zsebükbe okostelefonokat tettek (iPhone 5s és Samsung Galaxy S4 - nyilván már olyan régóta szarakodnak vele, így amikor elkezdték a kísérletet, még ezek voltak a legfrissebb modellek), és megkérték őket, hogy lépjenek le 500, majd 1500 lépést. Persze kontrollálták, hogy pontosan annyi legyen.
Ezután megnézték, mit mutatnak az eszközök.
Tovább olvasom