Örültünk egy sort, hogy a Nintendo végre megjelenteti a nagy játékait iOS-re is. Annak ellenére, hogy korábban ragaszkodtak ahhoz, hogy csak a saját konzoljaikon nyomuljanak.
De, úgy látszik, megérintette őket a platformfüggetlenség szele.
A jó hír, hogy bejelentették: öt játékot jelentetnek meg iOS-re, a rossz hír, hogy mindezt a következő pénzügyi negyedév végén/végére tervezik megtenni.
Ami 2017 márciusa.
Az mondják, megértik, hogy ennek sokan nem örülnek, de nem egyszerűen csak portolni akarják a játékokat, hanem azt szeretnék, ha minden egyes app óriásit szólna. A projekt Hideki Konnóhoz került, aki népszerű Mario Kart 8-at is készítette.
Szóval szúrjuk le a kardunkat a földbe, ereszkedjünk féltérdre, a homlokunkat támasszuk meg a markolaton, és várjunk.
update: a vezető nem volt egyértelmű abban a tekintetben, hogy a játékok mikor jelennek meg ezen az időintervallumon belül, lehet, hogy több játék korábban is felbukkan majd
szucsadam
2015.05.08. 09:17
Címkék: s1 apple watch
Csaba korábban már írt arról, hogy széptszedték az S1 SoC-et, az Apple Watch
kvintesszenciáját.
De akkor még nem sejtették azt, amit most már tudnak.
A Chipworks megerősítette: 28 nanométeres gyártástechnológiával készült a processzor (amit egyébként kábé az A5-ös sebességéhez hasonlítanak), miközben az A8-asban már 20 nanométeres, míg az idén érkező A9-esben a pletykák szerint 14 nanométeres eljárást használnak. A 9to5Mac úgy kommentálta mindezt, hogy
jó hír a következő generációs Apple Watch-nak, hiszen könnyen tudnak erősebb processzort építeni bele, ugyanakkora helyre, mostani.
Nagy mókamesterek.
Tovább olvasom
szucsadam
2015.05.08. 08:26
Címkék: afrika tudomány iphone
2008 körül kezdtünk el rádöbbenni, az App Store előretörésekor, mennyi mindenre jó egy okostelefon. Hogy egy új program olyan funkciókat képes előhozni a készülékből, amiért korábban, külön eszközként vagyonokat fizettünk - igen, még az iPhone áránál is többet. Jó példa erre a színfelismerés: a vakoknak készített színfelismerő eszközök alig voltak hozzáférhetőek itthon, most pedig egy appot kell csak letölteni hozzá, és kész. Hála nektek pedig tavaly év végéig 31 iPhone-t és 4 iPod touch-ot soroltunk ki a vakok és gyengénlátók között, hogy minél többen használhassák ezeket a funkciókat.
Szóval mára már megszokott lett ez a jelenség. Követhetetlen. Annyi alkalmazás, annyi fejlesztés készül a telefonra, hogy képtelenség akár csak észben tartani ezeket. Akinek olyan kell, amit keres, rátalál, és örül.
A kaliforniai UC Berkeley iPhone microscope projectje azonban még ezek közül is kitűnik. Az egyetem kutatói kifejlesztettek egy 3D-s nyomtatóval elkészíthető dobozt, ami alá a megfelelő szettet tolva a telefon három perc alatt képes azonosítani a vérben található parazitákat, a telefon kamerájából mikroszkópot varázsolva, öt másodperces videókat elemezve. Ezután már a gyógyszer felírása rutin.
Tovább olvasom