Évekig dolgoztam olvasószerkesztőként, de ez idő alatt kevés dolgon idegesítettem fel magam. A nyelvtannácikat nem szerettem, különösen irritált, ha egy félreütés miatt emlegették a Magyar Helyesírás Szabályait (amiről a végén kiderült, hogy nem olvasták). Elfogadtam, hogy minden írott szövegben - különösen azokban, amiket én szerkesztek vagy főleg amiket én írok -, vannak hibák. Nem nagy ügy. Vannak, amik fájnak, vannak, amiken túl kell lendülni azonnal, különben nekünk lesz csak rosszabb.
De amit mostanában látok, az egyre jobban idegesít:
- csete paté
- paraszt vakítás
- reklám szpot
- meg barátkoztam
- ketté tört
- Korunk beli
- működő képes
- recepciós pult
- hozzá értő
- még sem
Ezek nagy része cikkekből lettek lett (csak belefutottam a késbe) kivéve, vagy olyan kommentekből, amiket egyébként jól író emberek szültek meg, általában a szabályok betartásával.
Azt megszoktam, hogy az emberek egy része nem tud helyesen írni, ezt is a helyén kezelem. Nagyon fáj, de kibírom a “fel ulyitását” összetételt is, mert hát istenem, sok betűt nyilván nem vésett még papírra a szóban forgó kivitelező.
De mire véljem ezt a rengeteg különírást? Sokszor olyan esetekben, amikor az egyes tagoknak külön jelentésük sincs?
Vagy lehet, hogy én kezdek nyelvtannáci (nem "nyelvtan náci") lenni, ezért most először veszem észre ezeket a hibákat? Hogy most kezd idegesíteni? Nem tudom, de gondoltam szólok, hátha véget vetek ennek az új trendnek, és holnaptól merjük majd egybeírni az összetett szavakat.
Ez a poszt nem témája miatt kaphatott helyet az Appleblogon. A szerző csupán ki szerette volna fejezni csalódottságát egy fórumon, és úgy érezte, erre a legmegfelelőbb hely a saját olvasói közössége.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.