Úgy tervezem, a Switcher kézikönyv hétvégenként jelentkező rovat lesz, minden héten valami alapvető trükkel, ismerettel látjuk el a Macre váltókat. Ehhez kérem továbbra is a segítségeteket, küldjetek nekünk ötleteket, leírásokat olyan megoldásokra, amik nekünk természetesek, de egy switchernek nehéz falatnak tűnnek.
Az Apple operációs rendszere alapból nem támogatja az NTFS írást, csak olvasni tudja ezeket a meghajtókat. Ez bosszantó lehet, ha a háztartásban van egy külső merevlemez, amit mondjuk Windows-zal használnak, és erre nem másolhatunk fájlokat. Persze van megoldás, hogyan vehető rá mégis a Mac ennek a fájlrendszernek a teljes körű használatára.
Van egy fizetős, és egy ingyenes megoldás, előbbi a Paragon szoftverével, utóbbi pedig egy kicsit körülményesebb kattintgatással.
Ehhez itt találtok egy remek leírást, röviden:
Fel kell tenni a MacFuse szoftverét. Ha korábban fenn volt egy régi verzió, de nem működik vele az írás, törölni kell (Lionról Mountain Lionra váltásnál úgy tapasztaltam, nincs gond). Ezt a System Preferences-ben egy jobbklikk - Remove paranccsal tehetjük meg egyszerűen.
Következik: Reboot. A MacFuse innen tölthető le, kelleni fog még az NTFS-3G segéd app. Miután mind a kettőt felpakoltunk, jöhet még egy hibaüzenet az NTFS-3G felől, ezt ezzel a patch-csel lehet helyrehozni.
Ezután már a Macünk is tud NTFS-t írni, igaz kicsit lassan, de legalább megy. Egy Mac külső meghajtójaként viszont mindenképp érdemes a saját HFS+ fájlrendszert használni.
update: többen jelezték, hogy a Tuxerát használják, évek óta, probléma nélkül. Géza pedig felhívta a figyelmem, hogy a MacFUSE-nál van újabb megoldás is, a FUSE for OSX.
szucsadam
2013.01.05. 16:25
Címkék: utazó
A Sáh Dzsahán név perzsául azt jelenti: „a világ ura". Ahhoz képest, hogy ilyen előkelő neve van, még a tananyagban sem jutott neki valami kitüntetett hely, leginkább inkább egy szép épület miatt szokás felemlíteni a nevét. Ami azért ciki a világ urának.
Az uralkodó szeretett mulatni, nem vetette meg a testi élvezeteket. Három felesége volt, de ezek közül csak az egyiket szerette. Neki a Mumtáz Mahal nevet adta az esküvőjük után, ami annyit tesz: a Palota Ékköve.
Az udvari krónikás, Kazvini szerint két másik feleségével való kapcsolata „nem volt több, mint a házasság intézménye. Az a meghittség, mély szenvedély, figyelem és kedvesség, amelyet Őfelsége Őtökéletessége Mumtáz iránt mutatott, ezerszer több volt, mint amit bárki más kaphatott tőle"
Amikor Mumtáz meghalt 14. gyermekük szülése során, a sah búskomor lett, és egy monumentális síremléket kezdett készíteni Mumtáznak. Állítólag 20 évig épült a Tádzs Mahal. Mivel az örökkévalóságnak építették, olyan masszív épületre sikerült, hogy hihetetlen egykedvűséggel tűri a természeti megpróbáltatásokat, földrengéseket.
Hát itt járt Utazónk, Szabolcs zsebében.
forrás Wikipedia
szucsadam
2013.01.05. 09:16
Címkék: stat os
A Net Applications mérése szerint most először történt meg, hogy az OS X 10.8 nagyobb részesedést ért el előző hónapban a vizsgált webes felületeken, mint elődje, a Lion. Ez 32 százalékos szeletet jelent az összes Mac között.
Gyorsan megnéztem, mi a helyzet nálunk, az Appleblog előző hónapja így nézett ki:
Látszik, milyen elfogadó, az új technológia iránt szomjazó közösség is a miénk, a Macet használók 72 százaléka 10.8-at futtat.
A Macek aránya 37 százalék egyébként, és nem lehet nem észrevenni az iOS óriási részesedését a tortából:
szucsadam
2013.01.04. 15:38
Címkék: google keresőoptimalizálás appstore
Megjelent ugye tavaly év végén a Google Maps iOS-re. A megjelenés perceiben, ha beütötted az App Store-ba a rafkós "google maps" keresőkifejezést, ezt láttad:
Az Apple nemrég megváltoztatott (ún. fejlesztés alá vont) App Store-ficsöre az újfajta keresőoptimalizálás volt. Láthatjuk, hogy a név már nem minden: régi, a pár perce az üzletbe érkezett friss húsnál azért többet érdemel egy Google-szolgáltatásokat is felhasználó térképes szoftver. Érthető, vártunk.
24 óra után a Top free kategória megdönthetetlen győzteseként, iszonyú letöltéseket produkálva a Google Maps javított a helyzetén. Lenyomta a Pure Mapot és a saját alkalmazását, a Latitude-ot. De azért érezzük, hogy nem ez lenne az őt megillető hely:
Három héttel a start után, amikor már a számokból is egyértelmű a helyzet, a Google Maps továbbra sem örülhet. Tegnap délelőtt még mindig ezt láttam, láthatóan testvérháború zajlott:
Hanem mára megváltozott a helyzet. Egy csapásra a találati lista első helyére ugrott a Google Maps, mintha csak egy varázskezű programozó manuálisan húzta volna oda.