almalé és kungfu Rólunk

Na ilyen egy képeskönyv 2010-ben

Elég sok helyen felbukkant ez a videó, még a magyar blogokon is, de többen beküldtétek, ráadásul nekem is nagyon tetszik, és talán volt, aki még nem látta, hogy milyen egy rendes képeskönyv 2010-ben. Természetesen kell hozzá egy érintésérzékeny, nyomogatható, gyönyörű kijelzővel szerelt iPad, másra nincs szükség, hogy megszülessen a varázslat. Íme:

Továbbra sem gondolom, hogy könyvolvasónak alkalmas lenne az eszköz, de hogy a gyerekemet már ilyen képeskönyvvel fogom szórakoztatni, az biztos.



Hasznos és kezelhetetlen az iPhone-os Opera

Mindenkit meglepett az Apple, amikor beengedett egy új böngészőt az AppStore-ba. Korábban egyértelművé tették, hogy ugyanazt a funkciót két program nem töltheti be, így a Safari mobilverziója kapott egy elég nagy és fenntartható előnyt.

Nekem azonban az az érzésem, hogy az Opera esetében szó sincs funkciókettőzésről. Erre pénteken jöttem rá, amikor elmentem Handráshoz elhozni egy 15 colos Core i5-ös MacBook Prót tesztelésre, és hazafelé metróval mentem (odafelé is egyébként). Elővettem az iPhone-omat, ránéztem a GPRS-t jelző körre, majd ellapoztam az első nap felejtésre ítélt operás ikonig. Elindítottam: jelentem, az Operát kineveztem metrós böngészőnek (esetleg GPRS browser).

Persze, iszonyú, hogy az oldal betöltésekor nem olvashatod a szövegeket, mert azok csíkokká torzulnak, nagyítani meg nem lehet normálisan, ha elkezded, egyből felkenődsz a betűkre, ha távolítasz, megint nem látsz semmit. De ha mobilnézetbe kapcsolsz, ugyan teljesen szétesnek az oldalak, mert egy hasábba pakol mindent, amiket egyébként is csak többé-kevésbé tud megjeleníteni megfelelően, de legalább olvasható azonnal. Kikerülhetjük a nagyítást.

Azt, hogy az Opera mennyire ismeri a szabványokat, az Acid3 teszt mutathatja meg. Az iSmashPhone lefuttatta a teszteket a Safarival és az Operával is, míg előbbi 100-ból 100-at, utóbbi csak 74 pontot ért el. Ez pedig manapság legfeljebb az Explorernek lehet elég. Mondjuk annak még sok is, elég nekik a 20 is.

Az Acid3 teszt a 100 pontban a különféle webes szabványok alkalmazását értékeli, de ezen felül pixelprecíziós és egyéb teljesítménymérést is végez. Tegyük hozzá, hogy száz pontja ellenére a Safari sem ment át a teszten, mivel a renderelési harcban elbukott. Mégis ez a mobilböngésző teljesített a legjobban összességében.

Én is lefuttattam, nekem 95 pontot ért el az Opera, mobilnézetben pedig 54-et. A tesztoldal azonban mindkét esetben szétesett, vagy meg sem jelent rendesen. De valójában nem a számok érdekelnek, mert egyrészt szerintem hamarosan jön a frissítés - valószínűleg az Operás fejlesztők is meglepődtek a nyitott kapuk előtt, és most gőzerővel dolgoznak. De addig is: ez egy fapados böngésző, ami rohadt gyors, annyira, hogy a Magyarországon gyakran felbukkanó GPRS jeltől sem esik kétségbe.

Egy teljesen új rést foltoz be tehát az Opera. És lehet utálni a megjelenítési hiányosságait, meg a körülményes használatát, de mégis adott valami újat, ami nekem hiányzott. És még csak nem is tudtam róla.



Utazó iPhone: Választások 2010

Szuperaktuális Utazó iPhone-résszel jelentkezünk, a témát sehol sem lehet kikerülni, újra eltelt négy év, mentünk ikszelni. Az Appleblog persze a saját módján dolgozza fel a témát, azt a momentumot megörökítve, ahogy a későn kelők kénytelenek voltak utcahosszt sorban állni két ikszért (esetleg alternatív, nemi szerveket ábrázoló voksolásért). Gyorkop örökítette meg élményeit.

Gondoltam megosztom veletek az érzést, hogy milyen volt április 11-én 18:10-től 23:40-ig állni a sorban azért, hogy leadhassuk a voksunkat. Nem baj, mert legalább egy remek alkalom kínálkozott ahhoz, hogy sok idegen ember megismerje egymást, és egy kellemeset beszélgessen.

A héten jártam a körzeti orvosnál (néha én is beismerem, hipochonder vagyok), aki az előttem besétáló bácsikával fél óráig politizált, csapkodták az asztalt, nekem meg kezdtek kitágulni az orrcimpáim. Aztán nagy nehezen bejutok, hát mi az első kérdés? Természetesen ez: mit szól a választásokhoz? Mondtam neki, hogy harminchétkettő.



Szupercukiság: kisállatok és az iPad

Háziállatok vérszomjas összecsapása, első rész:

A nyertesek: a cicák! Éljenek a cicák!

A következő héten a hangyák és a komodói varánuszok összecsapását figyelhetik meg.

Köszönjük meg Stökinek ezt a két remek találatot!



Jobs szerint őrült, aki nem érti, miért kell várnunk az iPadre

Egyre több levélre válaszol maga Steve Jobs, a stílus mindig ugyanaz: rövid, lényegre törő, a szentimentalitást nélkülöző, arrogáns.

Most egy svájci fickó, a helyi Apple-felhasználókat képviselő Paul Shadwell írt az öregnek, amiben számon kérte őt az iPad európai csúszása miatt. Paul olyanokat írt, hogy hamis információkkal etette őket az Apple, éppen ezért a svájciak kezdenek bizalmatlanok lenni a vállalattal szemben. Nincs hír még csak arról sem, hogy mennyibe kerül majd a tábla, ha egyáltalán megjelenik, és bár Paul szerint elképzelhető, hogy a késés nem az Apple hibája, azért menjen már a fenébe a vállalat, amiért elhúzta a mézesmadzagot a világ orra előtt, aztán mégsem dobja piacra áprilisban az iPadet.

Paul ezután hivatkozott egy korábbi levélváltására Jobs-szal, amiben az Apple vezetője leszögezte, hogy az amerikai siker nem lesz hatással az európai bevezetésre, ha áprilist mondtak, az áprilist jelent. A svájci fickó szerint ha már nem tudták tartani magukat a nyomatékosított ígéretükhöz, legalább tegyék könnyen elérhetővé az európai vásárlóknak az amerikai online Apple store-okat, mert sokan fizetnének akár felárat is, csak hogy hozzájussanak a kötyühöz.

Jobs válasza a következő volt

"elhúztátok a mézesmadzagot a világ szeme előtt"

 

Megőrültél? Megtesszük, amit lehet. Elég nagy készletre van szükségünk ahhoz, hogy világszerte be tudjuk vezetni az iPadet.

Na így írogassatok Jobsnak leveleket.




süti beállítások módosítása