Rakja ki ezt, aki tudja: az egyik nap hivatalosan is bejelentik, hogy a kisebb laptopokba való új Intel-processzorok két hónapot késnek és április helyett csak júniusban érkeznek, másnap meg elkezd terjedni a pletyka, hogy az Apple áprilisban bemutatja a frissített MacBook Prókat. Egészen pontosan a 13-as és 15-ös modelleket, vékony házzal. Utóbbi még csak-csak elképzelhető, hiszen a nagyobb gépbe bele lehetne tenni az áprilisba azért befutó, 45 wattos fogyasztású négymagos Ivy Bridge-t (bár a vékony kiépítés mellett nehéz elképzelni akkora akkumulátort, ami ezt képes lenne ellátni), a 13-as modellbe viszont csak a nyáron érkező, 17-35 wattos modelleket lehet elképzelni.
Három verzió van: vagy elvesztette az Apple a józan eszét, vagy a pletykagyárosok szakadtak el tökéletesen a realitásoktól, esetleg kedvenc kaliforniai cégünk ereje még annál is sokkal nagyobb, mint azt képzeltük.
Vegyük át a lehetőségeket.
1: Az Apple elvesztette a józan eszét, és olyan gyorsan piacra akarja dobni a vékonyabb gépeket, hogy meg sem várja az új processzorgenerációt. Ezzel jelentős versenyhátrányba kerül, hiszen alig két hónappal a premier után az összes többi gyártó olyan gépet tud piacra dobni, amik az új, Ivy Bridge-processzorokkal sokkal gyorsabbak lesznek a MacBook Próknál. Egy ilyen lépésnek egyébként már csak azért sem lenne értelme, mert áprilisig pontosan azokat a hardverelemeket tudnák belepakolni a gépekbe, amiket három-négy hónappal ezelőtt, teljesen felesleges lett volna tehát ennyit várakozni a semmire.
2: A pletykagyárosok elszakadtak a realitásoktól. Az első pontból kiderül, hogy miért ez a legvalószínűbb forgatókönyv. Többségüket nem zavarja meg, hogy az új MacBookokba szánt hardverek nem is lesznek piacon áprilisban, hogy az Apple csak olyan gépet tudna piacra dobni, amit már novemberben is bemutathatott volna, és aminek egy korábbi premier esetén vagy fél évig nem lett volna komoly lemaradása a konkurenciához képest. Mindezeket figyelmen kívül hagyva azt állítják, hogy két hónapra kihoz az Apple egy frissített gépet, utána meg majd hallgathatja a konkurenciától, hogy milyen ósdi hardvert árul.
3: Az Apple ereje annál is nagyobb, mint képzeltük. Volt már arra példa, hogy a kaliforniai cég jóval a piac többi szereplője előtt jutott egy Intel-alkatrészhez. Az első Airben használt processzor hónapokig csak az Apple gépében volt elérhető, a többiek komoly lemaradással jutottak hozzá, másodikként ha jól emlékszem, a Lenovo. Ezek alapján elképzelhető egy olyan forgatókönyv, hogy a MacBook Prókba már áprilisban megérkezik az alacsony fogyasztású Ivy Bridge-technológia, míg az összes konkurensbe csak júniusban. Ebben az esetben az Apple akkora versenyelőnybe kerülne, hogy a fal adná a másikat.
Kár, hogy nem érdemes a korábbi és a mostani esetet összehasonlítani: akkor egy olyan csipről volt szó, ami első körben csak az Apple-nek kellett, hiszen nem nagyon volt más, hasonló specifikációjú, hardverigényű gép a piacon az Air mellett. Most azonban egy teljes generációváltásról beszélünk az Intelnél, ami az összes kategóriát érinti, akármekkora cimborák is ők ketten az Apple-lel, egyszerűen képtelenség elképzelni, hogy az összes többi partnertől visszatartsa az alacsony fogyasztású Ivy Bridge-eket a gyártó egyetlen vásárlója kedvéért.
Száz szónak is néhány a vége, meglepne, ha itt áprilisban tényleg új, vékony laptopok érkeznének a 13-as és 15-ös méretkategóriában.
A bejegyzés trackback címe: