Három lehetősége van az Apple-nek, mihez kezd az iPhone 11 árával, mint bizonyára sejtitek.
- árat emelnek
- helyben hagyják az árat
- árat csökkentenek
De itt nem ér véget ez az őrületes elemző poszt, mert a helyzet az, hogy mindháromra lenne oka az Apple-nek. És mindegyiket jó szívvel tudná megindokolni.
Áremelés
Trump büntetővámja az idei iPhone-okat 10%-os többletköltséggel sújtja, az USA-ban eladott készülékekre érvényes lesz ez a mínusz. És noha Trump nagyon megdicsérte egy nyilatkozatában Tim Cookot, hogy mindig, ha valami problémája van, személyesen felhívja a mobilján, nem követeken keresztül üzen (Trump egy kicsit úgy vezeti az országot, int egy hatfős céget), nem valószínű, hogy Cook ebből kidumálja magát.
Ha tehát 10%-kal drágább lesz az USA-beli iPhone, ne csodálkozzunk. Azon sem, ha mindenhol emelnek, hiszen eddig nem volt példa arra, hogy a világ ne az USA áraihoz igazodjon.
Ekkor az iPhone 11-esek alapára 330.000 - 484.000 forint lenne.
Helyben hagyás
Egy friss jelentésből kiderült, hogy az Apple az idei iPhone-ok gyártási költségét le tudta szorítani. Pontosabban a beépített anyagok árát, mégpedig annyival, hogy el is nyelje az importvámot.
Ekkor az iPhone 11-esek alapára 300.000 - 440.000 forint lenne.
Árcsökkentés
Igen ám, de ha az USA-beli iPhone-ok ára helyben is marad, attól függetlenül a világ többi részén eladott készülékekre nem lenne érvényes a vám, ami azt jelenti, hogy itt az Apple érvényesíthetné az 10 százalékos megtakarítást. Ekkor a mostani USD-EUR relációban jobb pozíciót kapna az euró, és mivel a telefonok nettó ára nálunk egyébként is magasabb szokott lenni, így kerülnénk egy szintre az Egyesült Államokkal.
Ekkor az iPhone 11-esek alapára 273.000 - 400.000 forint lenne.
Na, melyik lesz?
Készítettem animációt is a poszthoz, íme:
szucsadam
2019.08.27. 09:50
Címkék: pletyka macbookpro16
Ahogy közeledik az ősz, egyre több információ lát napvilágot az Apple új, 16 colos laptopjairól. Olvastam egészen terjedelmes írásokat, amik az új gép előnyeit és hátrányait taglalják, de ezek akkora szófosások voltak, hogy karakterszámuk ellenére ennél az öt dolognál több információt nem közöltek:
- Az új gép lecseréli a mostani 15-ös szériát, azokat többé nem árulja az Apple
- Az új gépeknek ugyanolyan háza lesz, mint a mostani 15-ösöknek, csak az LCD kijelző lesz nagyobb
- Az új gépek ugyanolyan 9. generációs processzort kapnak, mint a mostani 15-ösök
- Az új gépek lesznek az elsők, amik visszakapják az ollós billentyűzetet
- Az új gépek ára 3000 dollárról indul állítólag
Oké, a billentyűzet hatalmas hír, ez nagyon erős eladási kedvet hozhat azoknak, akik eddig vártak a butterfly eltűnésére.
Ha viszont összeadjuk a másik négy információt, abból világossá válik, mi is ez a 16 colos MacBook Pro: egy 15-ös MacBook Pro, on steroids. Vagyis az új gép inkább hasonlít a régire, mint egy újra.
Lamentálhatunk azon, hogy ez egy új MacBook, ami sosem volt, egy új kategória, a 15 és a 17 között félúton, képességeihez mérten kisebb házban, de valójában a helyzet az, hogy más nem történt: megoldották a keret szűkítésének kérdését. 3072×1920 pixel a 2880×1800 helyett, ez lesz az eredmény.
Az ár azonban szemet szúrt: 3000 dollár több, mint a mostani drágábbik 15-ös MacBook Pro. Vagyis, ha a pletyka igaz, a teljes 15-ös széria drágább lehet 25%-kal, így 1.125.000 forintról indulnának a nagyobbik Pro laptopok. Az Apple nem bír leállni a gumicukrozással.
Mondom: ez még mind pletyka. Lehet, hogy az új gépekben lesz még egy-két dolog, ami indokolja az árnövekedést, és lehet, hogy az Apple végül nem is emel ekkorát. Lehet, hogy mégis OLED panelt kap a gép, lehet, hogy lesz izmos dedikált kártya. Minden lehet. De most ezeket sejtjük.