Visszatérő posztsorozatban nézzük meg, hogy egy nettó dollár hány bruttó forintot jelent Magyarországon. Ez az a szám, amivel megszorozva a kinti bejelentéseket megkapjuk a magyar árat, van benne extra magas ÁFA, Artisjus, árfolyamkockázat, minden.
Jellemző, hogy az Apple nem minden termékénél ugyanúgy vált, és vannak, amiket itthon arányaiban sokkal jobban megéri megvenni. Ezeknél érdemes egyébként sietni: várható, hogy a legjobbfej módon váltott dollár-forint címkéjű termékeknél hamarosan új váltószám lép életbe, és arányaiban nagyobb lesz nálunk a drágulás, mint máshol.
Így lehet, hogy a kint változatlan árú alap MacBook Pro nálunk átesett egy 10.000 forintos áremelésen.
Vagy, hogy ellenkező előjelre hívjuk fel a figyelmet: így lehet, hogy a Mac miniknél az SSD upgrade valamivel olcsóbb ugyanarra a méretre, mint más Mac-ek esetében.
Most azt látni, hogy az iMaceknél és az Apple TV-nél várható egy korrigálás hamarosan. Azt is látni, hogy az Apple nagyon sietett az elmúlt egy évben, hogy a korábbi ütemben növelje az árfolyamot, holott a 2014 óta vizsgált dollár-forint árfolyam alakulása ezt egyáltalán nem indokolja. Még abban sem vagyok biztos, hogy 2015 óta történt egyáltalán olyan, ami miatt növekedést kellene eszközölni.
Remélem, hogy a lendület hamarosan leáll, mert őszintén szólva sokkal olcsóbbak lennének itthon a dolgok, ha a cég egy kicsit igazságosabban csinálná ezt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.