A TIDAL iOS-es appjában is elérhetővé tette a Master minőségű stream-jét. És mivel az első 60 nap ingyenes, most könnyen kipróbálhatja bárki, mit jelent, ha egy zene úgy szólal meg, hogy nincs agyontömörítve. Kódolásra az MQA módszerét használják, amivel a nagy fájlt egy “music origami” módszerrel darabolják kisebb egységekre, amiket aztán eljuttatnak az eszközre. 165.000 ilyen minőségű daluk van.
A módszer kritikusa, Andreas Koch szerint a tömörítés nem jobb, mintha CD-t hallgatnánk. De azért az sem olyan rossz egy átlag júzernek.
Az elmúlt egy napban hallgattam HomePodon, Beats fülesen és az Apple saját gyári fülesén. Hallom a különbséget, értem a különbséget, de nem jön le a hajam. Persze az ilyen minőséget nem is azért találták ki, hogy gyári füleseken hallgassák, inkább azoknak szól, akiknek otthon lehetőségük van valami brutálabb hangrendszerre kötni a forrást, de még azért bíznak valamennyire a digitális technikában is.
Egy Master minőséget adó lista itt található, mindenféle zenei műfajban.
Egy próbát megér. 60 nap után a HiFi minőség 3000 (gondolom ide számítják a Mastert is), a sima 1500 forint.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.