Az új Mac minikről sok mindent megtudtunk: négy- és hatmagos procikkal kérhető, alapból 8 giga DDR4-es van benne, SSD és a Thunderbolt 3-ason kívül régi portok is:
Hurrá.
A processzorokról is megtudtuk, hogy a nyolcadik generációból kerültek ki, az alapmodell egy Core i3-as, a nagyobb Core i5-tel kérhető, és kimaxolható a dolog egy Core i7-tel. De vajon melyiket válasszuk?
A való életből való tesztek még hiányoznak, így csak találgathatunk. Az Apple annyit mondott, hogy az általános teljesítménynövekedés ötszörös az ősrégen frissített régi modellhez képest, a beépített GPU pedig 60 százalékkal gyorsabb.
Az alap Mac miniben az i3-8100H modell található: 14 nanométeres gyártástechnológia, négy mag, UHD Graphics 630, nincs Hyperthreading és Turbo Boost, tehát nem tud az alap órajel fölé mászni, ha igény van rá. És noha legyintenénk az i3 hallatán, ne tegyük, itt egy előzetes teszteredmény, korábbi tesztek alapján az Appleinsider szerint:
314 990 forint az ár.
Az eggyel nagyobb modell már Core i5-öst tart a házban, mégpedig az i5-8500B modellt. Ez már 65 Wattot eszik az i3 45W-ja helyett. Hyperthreading ebben sincs, tehát nem tud magonként két szálat kezelni a chip, de a Turbo Boost itt már megy: az alap 3 GHz-ről 4.10 GHz-re mehet fel az órajel. A 6 MB SmartCache helyett itt már 9 MB van. Hat magról beszélünk, ez önmagában elég nagy ugrást jelent az i3-ról, így ha optimális választást szeretnénk a teljesítmény érdekében, az i5-ös modell lehet a legjobb választás.
Ezért a modellért 120.000 forint felárat kell fizetnünk.
A választható upgrade egy hatmagos Core i7, méghozzá az i7-8700B. Itt már van Hyperthreading és Turbo Boost: a 3.20 GHz igény szerint 4.60 GHz-re pöröghet fel, és a 6 mag 12 szálat képes kezelni, 12 MB-os a SmartCache, ugyanúgy 65 W-os fogyasztású, mint a Core i5-ös modell. Az új hűtési rendszer gondoskodik róla, hogy a hőmérséklet ne menjen a teljesítmény romlására, és tényleg ki is lehessen használni ezeket az előnyöket. Legalábbis reméljük.
Az upgrade a Core i5-ös modellről 62.000 forintba kerül. Ez meg már nem akkora összeg, hogy az i5-öst nézegetők ne ugranák meg.
Dedikált videókártya sajnos egyik modellbe sem kérhető, ami nem csoda a méret és a korábbi tapasztalatok szerint. Az Apple azt állítja, hogy asztali verziójú processzorok kerültek a házakba, az Intel adatbázisa erről mást gondol, de ebbe kár belemenni. A teljesítmény a lényeg, és úgy tűnik, hogy az elég lesz, különösen a drágább modellekben.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.