Az Apple a tegnapi frissítésekkel együtt a macOS-nek is kiadta egy update-elt verzióját, ennek pedig legfontosabb képessége - azon túl, hogy valamiért a végül egyelőre el nem indított Messages in Cloud-ot is aktívnak jelzi - az eGPU támogatás. Tudod, ez a számítógéped azon képessége, hogy ha nem vagy elégedett a teljesítményével,
ezentúl fizethetsz, hogy ne kelljen az Apple-t szídni.
Az Apple csak Thunderbolt 3-as keretben engedélyezi a külső grafikus kártyák használatát, és kizárólag az alábbi gépekkel kompatibilis a lehetőség:
- 2016 MacBook Pro
- 2017 MacBook Pro
- 2017 4K iMac
- 2017 5K iMac
- 2017 iMac Pro
Az eGPU-t használhatjuk grafikus teljesítményt igénylő hagyományos alkalmazásoknál - például 3D-s játékok -, de hasznos lehet, ha plusz kijelzőt kötnénk a vasra, vagy VR sisakot vennénk (a HTC Vive támogatott), és azzal szórakoznánk, dolgoznánk.
Az Apple külön támogatási oldalt is publikált, amiben elmagyarázza az eGPU-k maces követelményeit és lehetőségeit. Ebből megtudhatjuk, hogy a Metalt, OpenGL-t, vagy OpenCL-t használó alkalmazásokat tolhatjuk meg külső kártyákkal, valamint hogy a MacBook Prónkat az eGPU-n keresztül töltjük is, így a leadott teljesítménynél ezt is bele kell számolni a keret kiválasztásába. Az Apple az alábbiakat ajánlja:
- OWC Mercury Helios FX3
- PowerColor Devil Box
- Sapphire Gear Box
- Sonnet eGFX Breakaway Box 350W
- Sonnet eGFX Breakaway Box 550W3
- Sonnet eGFX Breakaway Box 650W3
Az ajánlott kártyák pedig az alábbiak. Kizárólag AMD-k vannak a kínálatban:
- AMD Radeon RX 570
- AMD Radeon RX 580
- Radeon Pro WX 7100
- AMD Radeon RX Vega 56
- AMD Radeon RX Vega 64
- Vega Frontier Edition Air
- Radeon Pro WX 9100
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.