almalé és kungfu Rólunk

Elkezdődött: biztonsági rést találtak a HomeKit-en, zárakhoz fértek hozzá a támadók

Amíg a számítógépek biztonsága csak arról szólt, hogy ellopják a személyazonosságunkat, a bankkártyaadatainkat, a meztelen képeinket, még lehetett viccre venni a dolgot. Na jó, akiknek loptak el adatait, nem találta humorosnak a dolgot, de a többiek popcornt zabálva hátradőlhettek, hogy hehe, nekem ilyen nem lehet, mert… mindegy, hozok egy sört.

brookfield-homekit.png

Viszont amikor a feltörések a fizikai világban látható, megfogható változásokat okoznak, akkor már kezd durvulni a dolog. Mint most, amikor egy HomeKit rést találva egy csapat hozzáfért egy lakás okoseszközeihez, elérve a termoszátotkat, konnektorokat, lámpákat, de a garázsnyitót és a bejárati ajtó zárját is ellenőrzés alá vonták. Legalábbis a 9to5Mac azt állítja, számukra demonstrálták a hibát.

Azóta szerveroldalon átállított valamit az Apple, és a rést befoltozták. Viszont felvet kérdéseket, hogy ha ez egyáltalán lehetséges, akkor mi a határ. Mert egy dolog, hogy ellopják minden pénzünkat, de ha be is jutnak a lakásunkba, és emellett megisszák a sörünket, az megbocsáthatatlan.



Megjelent Magyarországon is az Apple Music új versenytársa, az Amazon Music Unlimited

Az Amazon egyre inkább ante portas, vagyis inkább in da house, a héten megjelent a Prime Video szolgáltatás, most meg bejelentették, hogy Magyarországon is - 27 másikkal együtt - elindul az Amazon Music Unlimited.

amazon-music-ios-icon.jpg

Ez nagyjából az, amit az Apple Musicnál, Spotify-nál megszokhattunk, több tízmillió dal, ízlésfigyelés, hangulathoz illő csomagok. Viszont itthon drágább is: a sima tagdíj 10 dollár, 2700 forint egy hónapban, míg az Apple Music 1490-ért adja magát. Az első három hónap az Apple-nél ingyen van, az Amazonon egy dollár.

Akiknek viszont Prime előfizetésük is van, csak 2150 forintot fizetnek - még így is sok itthon -, viszont akik Echót is vesznek, négy dollárt, egy ezrest. Szóval ha valaki átvált mindenben, és nem vár a jövőre megjelenő Apple hangszórókra, akkor olcsóbban jöhet ki. Kérdés, hogy az integráció hiánya mennyire fáj, és hogy mit veszítenek a hangminőségben.

Ja, és ebből következik, hogy az Echo is elérhető Magyarországon, mondá az Amazon.



Megígérte a testvérének, elhagyja az Apple-t

Az Apple egészség-részlegének vezetője elhagyja a céget, mégpedig azért, hogy létrehozzon egy saját, ezen a területen tevékenykedő startupot.

A sztori egyébként eléggé megható: Anil Sethi a 80-as években már dolgozott az Applenél, cégét, a Gliimpse-et tavaly az Apple vásárolta fel, így lett ő az újonnan létrehozott divíziószerűség vezetője. Az alkalmazás abban segített a rákbeteg testvérének, hogy egy rendszerbe foglalja össze a beteg valamennyi információját, leletét, az Apple pedig látott benne fantáziát.

104883711-sethi-siblings2-1910x1000-2.jpg

A mostani kilépés előtt hosszabb szabadságot vett ki, hogy Taniával lehessen, aki végül szeptemberben meghalt. Az utolsó napokban a férfi megígérte neki, hogy javít a rákosok ellátásán, ezért olyan alkalmazást készít, amivel a betegek jobban eligazodnak az információk tengerében, és meg tudják osztani a saját maguk adatait kutatókkal, orvosokkal. Ciitizen néven kezdi el immár a második startupját, amit nem valószínű, hogy legközelebb eladna egy mammutnak.

Vagy csak akkor, ha az innováció annyira bejáratott lesz, hogy már csak át kell írni a nevet a fejléceken.



Az Apple bevallotta, miket töltöttek le a legtöbben idén

Elkészült a legnépszerűbb appok, zenék, filmek és egyéb tartalmak 2017-es listája. Az Apple egy közleményben mutatta meg, miket szerettek leginkább idén az emberek.

screen_shot_2017-12-07_at_20_52_49.png

A lista egyébként nem nagyon tartalmaz meglepetést, a legnépszerűbb dolgokról általában sokat hallunk. Persze aki nincs annyira benne mondjuk az alkalmazások, vagy a játékok világában, azoknak jó lehet egy ilyen ajánlás. A The Witness nevű játék vagy a Calm nevű relaxációs program egyaránt megér egy próbát.

Az appoknál a trend egyébként az AR világába húz, de az iPhone X még nincs olyan régóta a piacon, hogy ez uralná a felhozatalt. Majd talán jövőre.

Drake albuma, a More Life volt a legkelendőbb, miközben a filmes szekcióban a Moanát nézték legtöbben. A következő két film ugyancsak meseközeli: a Zsivány Egyes és a Wonder Woman vitt még sok kattintást. Sorozatban a Game of Thrones és a Walking Dead aratott.



Az Apple és a nem működő gombok viszonya

Az Apple DNS-ében van a zene - szokta mondogatni Tim Cook. Ennél azért persze több van az Apple DNS-ében, alapvető hozzállások egészen nagy halmazát lehet összerakni a céggel kapcsolatban, annak idején a cég termékeit ezekért szerettük meg.

Érdemes megvizsgálni időről időre, hogy ezekkel a hozzáállásokkal mi történt, ahogy telt az idő.

Ilyen például a működő gombok ideája. Akár szoftveres, akár hardveres gombról van szó, az Apple mindig is nagyon odafigyelt, hogy a termékeiben megnyomhatóak, kattinthatóak és kapcsolhatóak legyenek, mindig reagáljanak, és mindig végrehajtsák a kérést. Ez a fakocka effektus: ha minden, még egy hihetetlenül bonyolult rendszer is olyan természetességgel működik, mint a egyszerű játékszer, annak a felhasználó nagyon örül.

Mostanában azt tapasztaltam, hogy az Apple picit másként gondol a gombok egyértelműségére.

Kellemetlen volt például, amikor a cég bevezette az erős nyomást a készülékein, amik más funkciót hívnak életre a sima nyomkodáshoz képest. Csakhogy ez a plusz funkció nem mindig és nem mindenhol működött - emiatt a koncepció zavaros lett a júzer fejében, nem volt komfortos használni.

Kellemetlen, sőt rém bosszantó az a jelenség is, amikor a két-három éves iPhone-okon a kontaktlista beolvasása, ez a hihetetlenül processzorigényes művelet elkezd olyan lassú lenni, hogy folyton rossz számokat hívunk fel. Elindítjuk a telefonos appot, látjuk a neveket, és már rá is bökünk az egyikre - csakhogy ekkorra frissít a szoftver, arra a sorra egy másik nevet dob ki, és már hívja is. Ez a probléma a korosodó iPhone-okkal egyidős.

Kellemetlen a hotspot gomb is a Control Centerben, iOS-en. Rányomás után ugyanis nem reagál azonnal, nem jelzi fénnyel, hogy értette a dolgot, ezért ha rányomsz még egyszer, ki is kapcsolod.

maxresdefault_17.jpg

Engem idegesít a némító funkció is. A készülék oldalán egy külön gomb felel azért, hogy a vas ne adjon ki hangot. Amikor a felhasználó megnyomja, ezt kéri: akármit csinálok, ne pittyegj, berregj, kattogj vagy csilingelj. Márpedig a gomb alapból a csengetési hangerőt állítja, ettől a videók hangja például megmarad. De ha ezek után a Control Centerben kézzel lehúzzuk a hang csúszkát, amivel lenémítjuk az appok hangjait, és már dupla némítást eszközöltük, találjátok ki, mit csinál az iPhone, ha elindítod a hangalapú diktálást.

Pittyan.

Fura lehet az is, amikor a Control Centerben kikapcsoljuk a wifit, majd később azt vesszük észre, hogy megint be van kapcsolva. Nem mi hülyültünk meg, ugyanis tényleg visszakapcsolja az iOS a wifit és a BT-t, ha a Control Centerben, és nem a Beállításokban kapcsoljuk ki. Sőt, ki sem kapcsolja őket: csak megszakítja a jelenlegi futó kapcsolatokat, de magát az antennákat továbbra is használja különféle funkciókra, helymeghatározásra például. Majd, amint egy új helyre érünk, vagy hajnali öt óra van helyi idő szerint (nem viccelek), visszakapcsolja automatikusan a kommunikációs csatornákat.

A gomb azt mutatja, hogy inaktiváltad a wifit, közben valami egészen más történt. A gomb átvert.

Ezek mind olyan esetek, amikor a felhasználó bizalma picit megrendül a készülékében. Kiadott egy parancsot, és a készülék valami különös szabálymátrixra hivatkozva nem teljesíti azt. Meg kell tanulni, hogy a készülék mit hogyan értelmez, és máris ott vagyunk, ahonnan elindultunk.

Amikor az Apple elkezdte kitalálni, hogy a gombok legyenek fakocka egyszerűségűek.




süti beállítások módosítása