Nemrég Kínában is elindult a szolgáltatás, és hát igény az éppen volt rá: két nap alatt hárommillió júzerrel gyarapodott az iPhone-nal és Apple Watch-csal fizetők tábora. Kína elég jó találat volt az Apple részéről és a fenti számok magyarázzák azt is, hogy miért nem mondjuk Magyarországra fókuszáltak az első nagyobb bővítéskor.
Mindenesetre azért világszerte terjed az Apple Pay. Most például 27 új bank csatlakozott a bulihoz az Egyesült Államokban, Bank of Englandtől Lone Starig benne van lassan mindenki a buliban.
Ennél eggyel fontosabb hír nekünk, hogy tovább folytatódik a nemzetközi expanzió: a hírek szerint rövidesen Japánban, Hongkongban, Brazíliában és Franciaországban is bevezetik a szolgáltatást.
Igen, Franciaországban, amivel közelebb kerül hozzánk az Apple Pay, mint bármikor korábban.
Kis problémát jelent, hogy az Egyesült Államokon, Kínán és az Egyesült Királyságon kívül ahol eddig felbukkant az Apple Pay, ott mindig csak Amercian Express kártyákkal volt elérhető: így volt ez Kanadával, Ausztráliával és kábé ugyanerre lehet számítani Hongkongban, Szingapúrban és a szintén pletykált Spanyolországban is.
Magyarországon az American Express ugyan elérhető, de nem különösebben elterjedt, szóval ha egy nap hozzánk is hasonló feltételek mellett érkezik meg az Apple Pay, a többség fizethet egy új kártyát, hogy használhassa a szolgáltatást.
Persze ilyen ütemű terjedés mellett (másfél éve startolt el a cucc az Egyesült Államokban) nem kell a fenti probléma gyors felbukkanásától félnünk.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.