A Guardian újságírója próbálta ki, mi történik, ha letörli a Facebook natív, itthon két csillagos értékelésen álló (sikergyanús) iOS appját, és helyette a Safariból nyitja meg az oldalt. Ez nem annyira középkori, mint amilyennek hangzik: a Safariban, ha betöltesz egy oldalt, kiteheted az url elérését főképernyőre is, a saját ikonjával. Így csak a 3D touch-ficsöröket veszíted el, valamint a beépült szolgáltatásokat: például ha képet posztolnál, az oldalról a Post Photo gombbal tudod csak megtenni.
Na de, mi ennek az eredménye? Samuel Gibbs szerint: 15 százalék.
Többször kipróbálta, és a nap végére ennyivel több akkukapacitást mutatott a telefonja. Megkért másokat is, hogy próbálják ki, nekik is.
A 15 százalék egyben civilizációs mutató is, hiszen használni kell a Facebookot ahhoz, hogy ilyen magas legyen ez az érték. Nálam például a FB app az elmúlt hét napban csak az elfogyasztott energia mindössze 1 százalékát ette meg. Ebből nehezen hoznám ki a napi 15 százalékos javulást.
Az tehát, hogy mindenkinek 15 százalék lett az eredmény, azt a különös állítást sejteti - ami szinte ijesztőbb, mint BÁRMI -, hogy mindenki ugyanannyit Facebookozik.
KIVÉVE ÉN.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.