Az Apple Maps még mindig nem az igazi, ahogy arról már a tavaly nyári videómban is beszámoltam:
Azóta csökkent valamennyit a hátrány a Google Mapshez képest, de nem azért, mert a szolgáltatás sokat javult, hanem mert a másik romlott valamennyit. Kis személyes példa: a napokban Ausztriában próbáltam használni mindkét navigációt úgy, hogy a wifis hotelszobában betöltöttem az útvonalat, aztán menet közben már offline futottak az appok.
A Google Mapsnek megint sikerült lenyűgöznie, amikor észrevettem, hogy zoomolás nélkül is utcaszintű részletességgel töltötte le az indulási és célállomás körüli térképet, hogy ne kerüljek majd bajba, amikor már méteres pontossággal lesz szükségem a navigációra és ráközelítek a helyszínre. Az Apple Maps semmi hasonló figyelmességgel nem készült, amikor a célállomásnál rázoomoltam a városra, előbb egy nagy pacát láttam, aztán még annyit se, csak a szürke hátteret.
Viszont: az EU-ban a telefon rajta van a mobilneten, csak nem enged rajta adatforgalmazást.
Ezzel összefüggésben egy idő után azt vettem észre, hogy a Google Maps a jelenséget már nem tudja értelmezni: menet közben folyton pörgött a letöltést jelző kis ikon, de egyáltalán nem frissült a helyzetem, csak kábé másfél kilométerenként, mintha egy ideig várt volna az adatra, majd miután ezt elunta, frissítette a pozíciót
Aztán megint várt.
Összeraktam a két jelenséget, átraktam airplane üzemmódba a mobilt és akkortól kezdve már realtime követte a helyzetem a Maps, de azért ez mégiscsak több, mint fapados megoldás, sőt, ebben a formában lényegében használhatatlan lett a Google Maps.
Az Apple Maps ezzel szemben folyton követte a mozgásom, de egy idő után elfelejtette a térképadatbázist, így egy szürke háttér előtt figyelhettem, ahogy realtime mozog az ikonom.
Ide jutottunk egy év alatt.
Na és akkor a hír: az Apple felvásárolta a Coherent Navigation nevű, precíziós navigációért felelős céget. Hivatalosan ugyan nem voltak hajlandók kommentálni az akvizíciót, de elég jó pontossággal meg lehet tippelni, hogy az Apple Mapst szeretnék valamilyen módon fejleszteni. Például abba az irányba, hogy pontosabb legyen a navigáció, amire elég nagy szükség lenne: még mindig kétszer annyian használják a Google Maps-t iOS-en, mint az Apple saját térképét, pedig az előbbit külön telepíteni kell, míg ez utóbbi alapból rajta van mindegyik iPhone-on.
Szóval van mit behozni, de az Apple elég jó ritmusban vásárolja fel a kisebb térképszolgáltatókat ahhoz, hogy annak előbb-utóbb meglegyen az eredménye is.
De a legjobb város az Apple Mapsen továbbra is, a bejelentések ellenére változatlanul:
Yavorov!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.