Tények: az Air 900 dollártól indul, az új MacBook 1300-tól. Sokkal drágább!

Na de: kezdjük el sorra venni, hogy miért hibás ebben a formában az összehasonlítás.

1: Az új MacBookot használhatóság szempontjából inkább a 13-as, mint a 11-es Airhez kell hasonlítani. Máris ezer dollárról indulunk.

2: Ezer dollárért csak 128-as ssd-t kapsz az Airbe, míg a MacBookban 256-os van: hozd egy szintre a kettőt, máris 1200 dollár az Air. Már csak egy százas hiányzik.

3: Az Airt 4, a MacBookot 8 gigabájt memóriával adják. Upgrade-elj és boom: mindkét gép 1300 dollárba kerül.

Azonos háttértárral és memóriával tehát ugyanaz a két gép ára, és ezek nem olyan plusz szolgáltatások, amik feleslegesek lennének: aki időtálló laptopot akar, az úgyis belerakja a hardverelemeket a gépébe.

screen_shot_2015-03-23_at_08_06_04.png

Az Air mellett szól a nagyobb üzemidő, a nagyobb teljesítmény, a több csatlakozó, bár utóbbi kettő a többség számára csak specifikációszinten érezhető előny, illetve a probléma át is hidalható kiegészítőkkel. Ami viszont kétségbevonhatatlanul plusz az Airben, az a Magsafe, nagyon hiányzik ez a funkció az új laptopból. Szóval a célcsoport felhasználói szokásait figyelembe véve az Air mellett szól a:

- nagyobb üzemidő
- MagSafe

Ezzel szemben a MacBook mellett szól a retinás kijelző, a könnyebb kialakítás, a zajtalan működés és a Force Touch trackpad, amiről már az új MacBook Prót bemutató videómban is beszéltem:

Szóval azok válasszák az új MacBookot, akik

- még könnyebb, kompaktabb, zajtalanabb gépet akarnak magukkal cipelni
- imádják a retinás kijelzőt.

A két laptop nincs is egymástól olyan nagy távolságra, ha a valós felhasználói szokásokra koncentrálunk, és egy szintre pimpeljük a kényelem szempontjából legfontosabb hardverelemeket. A kérdés majdnem odáig egyszerűsíthető, hogy:

- MagSafe vs Retina+Force Touch

Ki, melyiket viszi?