- Az, hogy kiküldök százötven emailt egy nap, már természetes
- Az is, hogy ennek egy része megválaszolatlanul marad
- Az is, hogy én is elfelejtem a follow-upot, és hetek múlva kapok észbe, vagy akkor sem
De hát én csak egy mezei felhasználó vagyok, azokkal, akik PROFIK, biztos sosem történik meg ez, nem igaz?
Szart nem. Minden egyes nap megtörténik.
Erre a problémára sokan sokféle választ adtak már az elmúlt években. Projektmenedzser programok, CRM rendszerek, sziasztok. De egyikük sem volt még ennyire egyszerűen érthető:
Mert basszus, ez egy email. Néhány karakterrel több: a nevek előtt @ van, a tevékenység előtt !, # a tevékenység tárgya mellett. A képlet tehát:
@who should !do #what
Erre aztán a megszólítottak reagálhatnak, hogy folyamatban, meghiúsult vagy kész. A feladatokat strukturáltan, követhetően, visszakereshetően tárolja a rendszer. És ami a legjobb: nem kell megtanulni hozzá semmit, a fenti képleten kívül. Nem kell tudni használni, mert eddig is azt írtad, hogy "Karesz, dolgozz már az O2 projekten bazmeg", de most azzal, hogy…
@Karesz, !dolgozz már az #O2 projekten #bazmeg
…Karesz megijed. És dolgozni fog. Mert Karesz
BENNE VAN A RENDSZERBEN.
Persze fontos, hogy az egész kompatibilis legyen az email protokollokkal, de ez állítólag nem lesz akadály.
Bujdosó Attilával, az Opp.io társalapító ötletgazdával már az idei TED-en is erről beszélgettünk, májusban. Béta még azóta sincs sajnos, de hamarosan érkezik, és alig várom, hogy rátehessem a kezemet.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.