Gábor kapott ma egy ilyen levelet:
Ügyes levél, a feladó hitelesnek tűnik, a dizájn stimmel. Mégis különös volt, hogy nem Gábor Apple ID-jában megadott email-címre jött, hanem a cégesre. Ez már több mint gyanús, ugye.
A linket megnyitva ezt dobta fel a Safari:
Az url első fele jónak tűnik:
appleid.apple.com.hq.uk.websystem-solutions.de/MyAppleId.woa/
(Az oldal már nem jön be, a websystem-solutions.de érhető csak el)
Az Apple saját honlapjának is van egy appleid aloldala. Az így néz ki:
Az url második fele tehát nem stimmel, valamint az is óriási különbség (és jelen esetben ez a legfontosabb), hogy nincs hitelesítve az adathalász oldal. Nem látjátok a zöld plecsnit, amire mindig figyelni kell ilyenkor:
Amikre ilyenkor gondolni kell: mi a jóistenért erősíteném meg az Apple ID-mat? Majd ha én kérek valamit az Apple-től, és ezért cserébe meg kell adnom a jelszavamat, akkor megadom. És ha már Apple ID-t kell megerősíteni, miért a bankkártya-adataimra kíváncsiak?
Email hatására, egy külső szándéktól vezérelve senki ne adjon meg semmit. Ez az alap, és akkor visszapattansz a további kérdésekről is.
Pozor.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.