Mint korábban már megírtuk, a Speedshoppal karöltve nekiültünk létrehozni egy 143 százalékkal jobb Appleblogot, aminek része egy megbízható, jóárasított Appleblogshop. Ide Apple-termékek, -kiegészítők és mindenféle egyéb kütyü került be, és folyamatosan töltjük majd fel az üres polcokat egyéb jóságokkal. Jelenleg is úton van egy csomó új cucc, amink megérkeznek, bontjuk ki őket, és dobáljuk fel a shopba.
Mindezt úgy tudtuk elérni, hogy egy erős, megbízható partnerrel dolgozunk, akinek profi csapata van, három üzlete Budapesten, ráadásul lelkesek a közös munkával kapcsolatban. Mi talán a legfontosabb ilyenkor.
Karácsony előtt sorra vesszük, miket lehet nálunk vásárolni, kiválogatjuk, mik azok a termékek, amik a legjobban tetszenek nekünk. Első körben az Apple-cuccok közül válogattam, megkerestem, hol voltunk képesek elérni a legnagyobb árelőnyt. Akció-táblát nem tettünk ki sehová, de nyugodtan odaképzelhetitek a piros csillagot a termékek mellé.
Apple iPad mini, 16GB
A tavalyi modellhez most sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni, mint a Retina kijelzős változathoz. A legolcsóbb tablet az Apple kínálatában jelenleg a 16 gigás iPad mini, mi ebből az árból faragtunk még (persze csak ameddig engedte az ékszíj): 84.900 forintért lehet kapni nálunk a kis dögöt.
Appleblogshop ár: 84.900 forint
megtakarítás: 5.000 forint
Apple iPad mini, 16GB, wifi + nano SIM
Ugyanaz az évjárat, de egy ütősebb konfiguráció: itt már a wifi mellett nano SIM-et is használhatsz mobilnetezésre. Bármikor veszed elő a kicsikét a táskádból, mindig eléred vele a webet vagy a leveleidet, Budapesten vagy más nagyvárosokban sokszor nagyobb sávszélességgel, mint egy otthoni alap wifi-hálózaton (nálam például ez a helyzet). Az ár magasabb, de a kedvezmény mértéke is sokkal nagyobb.
Appleblogshop ár: 109.990 forint
megtakarítás: 20.000 forint
Apple iPhone 5s, 32GB
Ha a 16 gigát kevésnek érzed, érdemes az Appleblogshopban vásárolnod 32 gigás modellt. Az Apple jelenlegi csúcstelefonja nálunk is kapható, a nagyobb tárhelyes készülék esetében nagyobb kedvezménnyel.
Appleblogshop ár: 239.989 forint
megtakarítás: 14.000 forint
iPhone 5c, 16 GB
Az idei évjáratos telefonok közül a legolcsóbb verzió, sokféle színben.
Appleblogshop ár: 169.990 forint
megtakarítás: 16.000 forint
Apple MacBook Pro Retina 13.3/Core i5 2.4GHz/4GB/128GB SSD
Az összes Mac is kapható nálunk, rendelésre bármelyik alapmodellt be tudjuk szerezni. A legkisebb és legolcsóbb Retina MacBook Prót például 392.899-ért. Ez nem nagy árelőny, de azért mégiscsak valami - kijön belőle jó sok sör/bor, amivel megünnepelheted a vételt.
A legtöbb Macre egyébként szintén hasonló mértékű kedvezményt találtok az Appleblogshopban, érdemes turkálni.
Appleblogshop ár: 394.899 forint
megtakarítás: 5000 forint
iPad Air-ekben például nem tudunk alacsonyabb árat kínálni, de ezeket is megtaláljátok a shopban csakúgy, mint a Retina iPad miniket.
Érdemes nézni tehát a Speedshop által üzemeltetett üzletet, mert mindig más termékeket akciózunk, előfordulhat, hogy egy-egy kütyü ára váratlanul még jobban alászáll. De erre a blogon is felhívjuk a figyelmet.
szucsadam
2013.12.06. 13:31
Címkék: kína iphone
Tegnapelőtt volt a nagy bejelentés, miszerint az Apple és a China Mobile végre megegyezett, és Kína legnagyobb szolgáltatója hamarosan elkezdheti árulni az iPhone-okat. Ezzel 700 millió előfizető számára válnak egyszerűen beszerezhetővé az Apple készülékei.
Az pedig nagyon-nagyon sok ember. Legalább 700 darab Hősök tere kell hozzá, hogy elférjenek. Vagy egy fél Kína.
Kivártam, hogy mi történik a részvény árával a hír hatására, és nem is csalódtam: bőven 560 dollár fölé ugrott a papír ára, utoljára pont egy éve volt ezen a szinten, csak akkor meredeken lefelé zuhant épp, a 400-as szint alá.
Visszakerestem a legrégebbi cikkeket, amikben itt, az Appleblogon a China Mobile szerződéssel foglalkoztunk. 2008 elején, még stevejobs álnéven publikáltuk a sikertelen tárgyalás részleteit. Akkor is lehetett érezni, hogy az Apple számára kritikus pont ez a megállapodás, hiszen hatalmas volt a tét: a szolgáltatóóriás előfizetőinek száma megközelítette a 380 milliót, ami Kína lakosságának csaknem harminc százaléka volt akkor.
Mostanra a 380 millióból 700 millió lett, ezzel övék Kína lakosságának fele.
A tárgyalások azért fulladtak kudarcba, mert a kínaiak olyan feltételeket akartak a hatalmas előfizetői bázisért cserébe, amire Steve Jobs nem tudott igent mondani. Ilyen volt többek között, hogy a China Mobile felügyelhesse az ottani App Store-t. Hogy felhagytak-e az ilyen kéréseikkel, vagy a mostani Apple-vezetés mutatkozott engedékenyebbnek, nem tudni.