Az igazságügy-minisztérium ugye megnyerte a pert az Apple-lel szemben, a cupertinói céget a trösztellenes törvények értelmében bűnösnek találták az árak mesterséges megemelésében. Most a felperes kitalálta, mit kér az Apple-től, hogy helyreálljon a rend szerinte:
- az Apple-nek meg kell semmisítenie a jelenlegi szerződését az öt nagy kiadóval
- az Apple öt évig nem köthet olyan új e-book szerződést, amivel kivonná magát az árverseny alól
- nem köthet áremelkedést előidéző szerződést a zene, film, TV-show vagy játékpiacon sem
- két évig meg kell engednie, hogy a többi kereskedő - úgy mint az Amazon és a Barnes & Noble - direkt linkeket helyezzenek el az App Store-os appjaikban a saját üzletére mutatva
- külső ellenőrző céget kell megbíznia, akik felülvizsgálják a szerződést
Az egyik része érthető, de kissé különös, hogy megpróbálnak belekotorni, hozzáférést kapni az iTunes Store valamennyi tartalmával kapcsolatos szerződésekre, illetve az is, hogy nemcsak a többi kereskedő árképzését betonozták be, de egy direkt App Store-os hozzáféréssel gyakorlatilag őket tették nyeregbe.
A fenti összeállítás egyelőre csak egy javaslat, amit az Apple természetesen nem fogadott el, mert túl szigorúnak tartja. Folytatása következik.
Továbbra is rendszeresen kebelez be kisebb cégeket az Apple, az utóbbi hetekben mindjárt háromról szereztünk tudomást. A Locationary és a HopStop cégek térképekkel foglalkoznak, ezekkel kapcsolatban tudható, miért a felvásárlás: az Apple Mapset szeretnék az új emberekkel, technológiákkal felfrissíteni.
Volt azonban még egy fontos akvizíció: a Passif megszerzése. A cég alacsony energiafogyasztású chipekkel, low-energy Bluetooth technológiával foglalkozik. Mivel tudható, hogy egy okosóra létjogosultsága pont az extrém alacsony fogyasztásban, és az iPhone-nal való folyamatos, mégis kevés energiát igénylő kommunikációban van, a lépés oka egyértelmű. A pletykák szerint egyébként Cupertinóba már eddig is számos szakértőt vettek fel, hogy dolgozzanak az iWatch-on. Közeledünk, közeledünk.
A Reuters adta hírül, hogy az iOS 7 negyedi bétájában az Apple befoltozta azt a biztonsági rést, ami lehetőséget adott a telefon meghekkelésére egy Apple-töltő segítségével.
A hibára múlt hónapban mutatott rá Billy Lau, a Georgia Institute of Technology kutatója, aki demonstrálta is a feltörést. Kiderült, hogy egy mezei töltőnek látszó tárgyba is beépíthető egy apró számítógép, ami képes az akkumulátor töltése mellett malware-t juttatni az eszközre úgy, hogy a felhasználó az egészből semmit nem vesz észre. A töltőben egy apró, iOS-ellenes Linux rendszer működött, gonoszan röhögve a plasztik borítás alatt.
A veszély egyelőre elméleti, egyedül a fali töltőkkel ellátott vendéglátóipari egységekben lehet veszélyes a dolog, vagy ha Tom Cruise belóg felülről, és kicseréli a töltőnket az íróasztalon. Ennek ellenére az Apple lépett: megköszönte a tájékoztatást, és betömte a biztonsági rést.
Augusztus 16-án mutatják be a JOBS című filmet, amiben Ashton Kutcher játssza az Apple egykori vezérét. A Youtube-ra felkerült egy rövid videó a filmről, amit érdemes megnézni:
Többször megnéztem a videó elején Kutcher mozgását, ahogy felfut a színpadra. Látom rajta, hogy sokat tanulmányozta Jobs mozdulatait, és nagyon odafigyelt, hogy ebben is hasonlítson. Ugyanakkor egy kicsit túljátszott, és nem kellően csiszolt a játék. A kameramozgásoknál ugyanezt látom. Szóval valami ilyesmit várok a filmtől is, biztosan odatették magukat a készítők, de nem fókuszáltak a tökéletesre úgy, mint a címadó Jobs.
A blogon található valamennyi írás, valamint a fényképek egy része a szerző saját tulajdonát képezik, amelyek másolása, terjesztése kizárólag előzetes engedéllyel lehetséges.