Persze, nyilván a magyar piacon is sokan örülnek majd az alacsonyabb árfekvésű modellnek, de elsősorban nem miattunk, hanem inkább a kínaiak miatt készítik az iPhone 5C-t.
Valószínűleg ők is látták ugyanis, hogy mekkorát ugrana a készülék részesedése a világ legnagyobb piacán, ha
A: kijönne belőle egy olcsóbb verzió
B: az kompatibilis lenne a helyi LTE-vel, a TD-vel:
Ha a mobil ára valóban megállna 400 dollár körül, és támogatná a TD-t (a szabvánnyal kompatibilis csipek a sima LTE-t is megeszik, ráadásul elég alacsony a fogyasztásuk, szóval az Apple valószínűleg nem hagyja ki ezt a ziccert), akkor 13,3 és 6 százalékponttal nőne a készülék piaci részesedése.
Ezeket nem feltétlenül lehet összeadni, de az tény, hogy a Morgan Stanley felmérése szerint a jelenleg 23 százalékon álló modell piaci részesedése 36 illetve 29 százalékig nőne: ha mindkét feltétel egyszerre teljesülne, bizonyára meglenne a 37, sőt, még több százalékos piaci részesedés is, amivel az Apple lenne a legnagyobb okosmobilgyártó Kínában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.