Az Ozaki tokjai egyre jobban meglepnek. Azt a minőséget hozzák, amivel egy iPhone-t mindenképp érdemes beborítani, ha már eltakarjuk az Apple aprólékosan kidolgozott dizájnját a törések, karcok és hasonló balesetek elkerülése érdekében. Ezek a tokok pedig elérhető áron hozzák ezt a jó minőséget, finom tapintást, tizedmilliméter pontos kialakítást.
Lássunk néhányat az Appleblogshop nemrég érkezett kínálatából.
Ez jelenti a legbiztosabb védelmet. Egy erős műbőrtok, ami cuppanósan passzol az iPhone 5-höz minden oldalról, szóval hacsak nem a második emeletről ejtjük le, az esetek 99 százalékában ép telefonnal ússzuk meg a földdel való ismerkedést.
A tok belsejét finom anyaggal vonták be, hogy egyúttal az elő- és a hátlapot is tisztítsa. Bankkártyát is becsúsztathatunk az erre kialakított erszénybe, ez a merev test pedig nyilván tovább növeli a túlélési esélyeket. A telefon kivétele a tokból: egy rugalmas kialakítású húzókával vagy mivel emelhetjük ki az iPhone 5 felső részét, a többit oldjuk meg hüvelyk- és mutatóujjal.
Elegáns, és ez adja a legnagyobb biztonságot. A fenti képek a Volcano Rock tokról készültek, itt meg egy közeli kép a Snowflake-ről.
És a karcmentesnek ígért felületet komolyan lehet venni: félve vettem elő egy Rotringot, aminek a hegyével erősen rányomva sem tudtam látható kárt okozni a tok felületében.
Itt egy videó is róluk:
Kapható nálunk, az Appleblogshopban, ára 8990 forint.
Ez a tok olyan könnyű, hogy még a szobanövény levele is megtartja:
Tényleg, nem is érezni a súlyát. Kemény tok, a hátlap csúszásmentes réteggel bevont, kicsit rámentek az iPhone 5 hátoldalának érzetére, csak műanyagban persze. Több színben is elérhető.
Tartozékként jár hozzá egy kijelzővédő fólia.
Kapható nálunk, az Appleblogshopban, ára 6990 forint.
Ez a tok egy féloldalra, könyvszerűen kihajtható előlapból és egy csúsztatós belső tokból áll.
Hozzánk a bőr színére leginkább hajazó Stability tok jutott el, ami egyéb tulajdonságokat is felvonultat az elegancia felé vezető úton, például a finom mágneses csukódást: épp csak annyira tartja a helyén az előlapot, hogy egy ráutaló mozdulatra már nyíljon is ki.
A hátlapon bankkártyatartó, amiből szinte lehetetlen kihúzni a kártyákat (főleg ha többet is rakunk bele), viszont ha alul és felül megnyomjuk a tokot, könnyen elengedi a foglyait az Aim:
Itt is él a karcmentes felület, amin nem tudtam látható sérülést okozni hegyes eszközökkel.
Kapható nálunk, az Appleblogshopban, ára 9990 forint.
Azt hiszem, egy bugyizöld verzióhoz jutottam ebből a tokból, egy másik árnyalatot biztosan közelebb éreztem volna magamhoz, de sebaj.
Ez egy flexibilis tok, puha tapintású, azoknak, akik ezt szeretik.
Csakhogy a puha tokoknak van egy olyan hibája, hogy idővel a kijelző körül található perem megnyúlik, elereszt, és a telefont már csak a szentlélek tartja a helyén. Az Ozakinál kitalálták, hogy egy szilárdabb keretet mellékelnek a telefonhoz, amit az előre kialakított vájúba nekünk kell kézzel bepattintani. Ez mondjuk így leírni egyszerű, megvalósítani nehezebb, de ha egyszer túl vagyunk rajta, elvileg nem kell hozzányúlni.
Innentől viszont nem moccan a tok, hiába is próbáljuk, nem tudjuk leszedni. Először ki kell fejteni a két keretet, így válik el a telefontól a cucc. Aki szereti feltenni-leszedni a védőburkokat, annak ez a megoldás nem ajánlott.
Tartozékként jár hozzá egy kijelzővédő fólia.
Kapható nálunk, az Appleblogshopban, ára 4990 forint.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.