A Photojojo nevű online üzlet valami rettenetes ötlettől vezérelve piacra dobott egy iPhone-hoz illeszthető keretet, amivel Canon EOS vagy Nikon SLR objektívek csatlakoztathatóak – a telefonhoz.
250 dollárért (46 ezer forintért) olyan szörnyet csinálhatunk az iPhone 4-ből, amilyet el sem tudtunk eddig képzelni.
Ilyen képeket készíthetünk így, mindenki ítéljen maga:
Nem tudom kitalálni a célcsoportot. Nem tudom elképzelni azt az embert, aki magával cipel egy-kétkilós objektíveket, fényképezőgép nélkül, hogy aztán végeredményben feldíszített iPhone-minőségű képeket készítsen.
Ennek semmi értelme. Miért akar egy wookie, egy 220 centis wookie az Endoron, 50 centis ewokok között élni? Ennek nincs értelme!
Utazónk akkora sztár lett, hogy már hamisítják, összevágják különféle hátterekkel, nemsokára azon kapja majd magát, hgoy kicserélik a fejét vagy a testét, és egy másik telefon tartozékait másolják rá. Házipornós felvételekkel lesz tele az internet, amin valami Samsunggal vagy HTC-vel fekszik össze. Ne higgyünk ilyen képeknek. Ennek se.
Fullchaos fotója valódi is, meg nem is. Tényleg ott járt az Utazó, a sziklák között, csak nem mert kibújni a mellényzsebből. Az igyekezetért mindenesetre csillagos ötös a készítőnek.
A kép nyilvánvalóan fake. Mallorca szigetén, az álomszerűen kicsipkézett tengerparton, egy természetvédelmi terület kristálytiszta vizű öblében készült, de hát úgyis renderelt. Ugyanis lehetetlen egy kisebb szakadék mélyéről, tíz centire a vízfelszíntől, strandpapucsban a sziklába kapaszkodva értelmezhető fényképet készíteni. Ráadásul úgy, hogy egy rossz mozdulat, és nemcsak az iPhone, de a fényképezőgép és az összes hitelkártyám is kárát látja, ha vízbe zuhanok.
Szóval a kép fotosop, mert bármennyire is igyekeztem, nem tudtam olyat készíteni, amelyen egyszerre éles útitársam és a lenyűgöző táj is. Ezért mellékeltem a bizonyítékokat is, lám, egészem mélyre is lemásztam a kép kedvéért, talpamat nyaldosta a tenger.
A sziget egyébként a várt látványosságokat hozta: a brutális sziklás hegyeket, a meseszerű tájat, és a már-már karib-szigeteki tisztaságú tenger látványát némiképpen árnyékolja a mintegy kétmillió német turista, akiknek az egyik fele a repülőgép leszállása óta tolja magába a piát, a másik fele 70 év feletti nyugger, aki 30-cal veszi a bérforddal a szerpentint. Szóval klassz hely, tessék előszezonban menni, mint mi, és akkor elviselhető.
Az iPod touch-ra az Apple is úgy hivatkozik, mint az iPhone telefonálási lehetőség nélkül. De mi van, ha ez nem lesz így sokáig? Játsszunk el a gondolattal.
Egy holland blog szellőztette meg, hogy az ötödik generációs iPod touch 3G-s adatelérést kap, hasonlóan az iPadhez. Ha akarsz, tehetsz bele SIM-kártyát, és máris nem vagy a hotspotokhoz kötve.
De ha már itt tartunk, miért ne mennénk tovább, és látnánk el azzal a minimális plusszal, ami a telefonáláshoz kell? Azt látjuk, hogy a most 229 dolláros iPod touch majdnem mindent tud, amit a független iPhone4 legalább 649 dollárért. Megvalósulna az olcsó iPhone, amiről egy ideje már pletykálnak, anélkül, hogy az Apple-nek túlságosan meg kellene erőltetnie magát egy új készülék kifejlesztésével.
Persze elengedhetjük a fantáziánkat, de ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt a pletyka forrása egyáltalán nem tekinthető hitelesnek. Másrészt a szolgáltatók kicsit sem örülnének ennek a lépésnek, márpedig az Apple extraprofitja a telefonokon nagyban függ az ő hozzáállásuktól, meg attól a tekintélyes összegtől, amit kifizetnek minden eladott készülék után.
Még egyszer: nem azért nem logikus az olcsó iPhone, mert nem lehet megcsinálni. Hanem mert öntökönszúrás.
Kyle McDonaldnak művészi indíttatásból különös ötlete támadt: feltelepített egy saját szoftvert az Apple Store gépeire az Egyesült Államokban, és a gépre bámuló emberek arcát közzétette a tumblr-es oldalán. Állítása szerint meg akarta mutatni, hogyan meredünk a gépekre. (A flash-es videóért elnézést, nem találtam alternatívát így hirtelen)
Az Apple-nél ez természetesen kiverte a biztosítékot, annyira, hogy McDonald ajtaján állítólag a titkosszolgálat emberei kopogtak egy reggel. Elvittek két számítógépet, egy iPodot és két pendrive-ot. Azt is hozzátették, hogy hamarosan megkeresi őt az Apple is.
A művész továbbra sem gondolja, hogy bármi illegálisat tett volna. Megkérdezte a biztonsági embereket, hogy fotózhat-e a Macek kamerájával. Engedték.
Aki az arcokra kíváncsi, egyelőre megnézheti itt. Szóljon, aki megtalálja magát az arcok között. Kérheti McDonaldtól a kép levételét is.
A blogon található valamennyi írás, valamint a fényképek egy része a szerző saját tulajdonát képezik, amelyek másolása, terjesztése kizárólag előzetes engedéllyel lehetséges.