Kezdjük azzal, hogy talán az egész sztori csak a Hidden nevű lopásgátló programot gyártó szoftvercég műve, és így próbáltak meg hírverést csinálni az alkalmazásnak.
De: egyelőre nincs olyan információ a kezünkben, ami alapján ilyesmire kéne gyanakodnunk, csak az általános bizalmatlanság miatt kételkedünk, pedig mennyivel jobb lenne egy olyan világban élni, amiben hihetünk egymásnak, nemde? Éppen ezért a nagyobb jó kedvéért most leközöljük a sztorit.
Annyi történt, hogy ellopták a Twitteren @jmk-néven publikáló júzer MacBookját. A gépre telepítve volt a Hidden. Ez a program egyrészt képes megtalálni a számítógép pozícióját, ráadásul még screenshotokat is készít a kijelzőről, meg leleplező fotókat a tolvajról a webkamera segítségével. Az adatokat aztán szépen elküldi egy mailcímre, amiket a rendőrségnek átadva már gyerekjáték a Mac nyomára bukkanni.
Volt már ilyen program korábban is, most azonban a lopásra Tumblr-t építő júzer szépen kiposztolta az összes információt. Így ország világ megláthatta, ahogy a tolvaj:
hazafele vezet a MacBookkal
döbbenten néz egy csodálatos bútor előtt:
törli a tulajdonos hozzáférését:
belép saját Facebook-oldalára:
talán rejszol a gép előtt:
édesen szunyókál:
Akár igaz a történet, akár nem, én jót röhögtem. A fickót állítólag elkapták.
Otto Andor Jungnak kösz a tippet.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.