2011. január 31-ével az Apple befejezi az XServe elnevezésű gépeinek forgalmazását. A vállalat 2002 óta forgalmazza a szervereit ezzel a névvel.
A kivégzésre lehetett számítani, az XServe 2009 áprilisa óta nem frissült, tehát a hardverelemek felett is eljárt már az idő, a vállalati szegmensben való elterjedésről ugyan jöttek biztató felmérések, pletykák, de hát ennek nincs nagyon jelentősége. Legalábbis nem annyi, hogy egy külön termékpalettát tartsanak fent a nyilvánvalóan nem húzótermékek csoportjába tartozó XServe név mögött.
Persze az XServe kinyírása nem jelenti a vállalati szegmens elhanyagolását, lazán becsusszant 2009 végén a Mac mini Server, most pedig a Mac Pro vonalon jelöltek ki egy speciális konfigurációt erre a célra.
A Mac Pro Serverben alapból egy 2,8 gigahertzes Xeon Nehalem dolgozik, emellé 8 gigabájt memória jár (négy 2 gigabájtos modulból), két egy terabájtos vinyó és egy korlátlan kliens licencszel ajánlott Snow Leopard Server operációs rendszer. A videókártya a többi modellhez hasonlóan alapból egy ATI Radeon HD 5770, és egy sima SuperDrive is jár a házba.
Az összeállítás 2999 dollár, persze simán megy feljebb is, például ha a 12 magos (két hatmagos), magasabb órajelű Xeon Westmere processzorokat kérjük bele, vagy a maximális, 32 gigabájt memóriát.
Az iMac Serverre valószínűleg hiába várunk, de a jelenlegi paletta a 999 dolláros Mac mini Servertől a 10 ezer dollár fölé konfigurálható Mac Pro Serverig minden bizonnyal lefedi az igényeket.
szucsadam
2010.11.05. 11:38
Címkék: hiba pör
Az egyik legkellemetlenebb élményem az Apple-lel egyértelműen az iOS4 feltelepítése volt iPhone 3G-re. Mérhetetlenül lassú lett a telefon utána, egy olyan terméket tartottam a kezemben, amivel ha az Apple 2008-ban rukkol elő, nem lett volna sikere.
Ezt természetesen más is észrevette, valaki nem is elégedett meg ennyivel, beperelte az Apple-t, hogy szándékosan készítette el így az erősebb vasat igénylő operációs rendszerét downgrade-elési lehetőség nélkül, így aztán mindenkinek meg kell venni a legújabb készüléket. Az egyetlen lehetőség a korábbi állapotok visszaállítására az egyébként legális jailbreak, ami viszont a garancia elvesztésével jár, írja a joggal dühös Bianca Wofford.
A benyújtott dokumentumban egy iPhone 3GS elszaródásáról van szó, a felperes lassú billentyűzet-válaszidőről és gyors akkulemerülésről számol be. 5000 dolláros kártérítést követel mindenkinek, akinek a telefonja használhatatlan lett a frissítés után.
Tegyük hozzá, hogy noha alapjában mélységesen egyetértek a felháborodással, a downgrade lehetőségének elvétele egy korábbi történet, és inkább a telefon feltörése, az újabb biztonsági rendszerek kikerülése (a sebezhető szoftver megtartása) elleni hadjárat része. Az, hogy esetleg másra is lehet használni, járulékos jó lehet az Apple-nek.
És a nap kérdése: szerintetek is szándékosan alkotta meg így az iOS4-et az Apple, vagy csak arról van szó, hogy a fejlettebb operációs rendszer régebbi készülékeken mérsékeltebb teljesítménnyel fut?