Az Appleinsider szerint megjelenésük után az Apple laptopjaiba is belekerülhetnek az Intel négymagos mobilcsipjei. A lap úgy tudja, hogy három Core 2 Quad kerülhet rövidesen piacra: ezek órajele 1,6 gigahertz, 1,73 gigahertz és 2 gigahertz lesz, a két kisebbik csip 35 wattot, a nagyobbik 45 wattot fűt el, áruk 354 és 1054 dollár között mozog majd.
A 2 gigahertzes Extreme Edition valószerűtlen, hogy belekerülne bármelyik gépbe, túlságosan drága, meg a fogyasztása is magas, az 1,6-os és az 1,73-as Core 2 Quadok viszont ugyanúgy 35 wattosok, mint a 2,53-as és 2,8-as kétmagos Core 2-esek a MacBook Próban. A gépek tehát nem merülnek majd le hamarabb, miközben több feldolgozóegység dolgozna bennük, igaz, alacsonyabb órajelen. Márpedig ha figyelembe vesszük, hogy a profi alkalmazásokkal végzett tesztekben is többnyire gyorsabbak a négymagos, 2,66-os Mac Prók, mint a nyolcmagos, 2,26 gigahertzes modellek, akkor el lehet képzelni, micsoda előnye lehetne a 2,8-as rendszernek az 1,73-ashoz képest, duplázott magok ide, vagy oda.
Szóval tök jó, ha jönnek a Core 2 Quadok meg minden, de egyelőre azt kell mondanom, hogy a programozóknak baromira nem sikerült ezt a többmagos problémát a Pentium D 2005-ös bevezetése óta megoldaniuk.
stevejobs
2009.05.17. 07:33
Címkék: kamu apple
Na ez van, amikor hajdan volt nagy márkák nem tudnak magukkal mit kezdeni. Emlékszem, milyen nagy dolog volt még annak idején, amikor a szüleim a valutásboltban vettek maguknak egy Grundig tévét, most meg már csak egy ilyen shuffle-utánzatra futja a német gyártótól. Legalább vittek bele némi saját ötletet, nem egy az egyben másolták le az iPodot, de lehet, hogy csak nem sikerült megfelelően beállítani az esztergagépeket.
Szabó Ádámnak meg köszönöm a fotót.
stevejobs
2009.05.16. 17:51
Címkék: app store
Bár óriási pénztermelő gépezetnek tűnik, a hírek szerint alig lehet keresni vele. A Lightspeed Venture Partner szerint körülbelül 15-40 ingyenes program jut egy fizetősre (ez mekkora intervallum már?), míg az átlagos eladási ár 2,65 dollár. Ha figyelembe vesszük, hogy eddig egymilliárd alkalmazást vettek, némi osztással-szorzással kiszámolható, hogy 70-160 millió dolláros bevétele volt eddig az App Store-nek, amiből olyan 20-45 millió juthatott az Apple-nek. Márpedig ez nem sok, ha figyelembe vesszük, hogy ennyiből kell világszerte üzemeltetni a boltot.
Azért van, amit érdemes szem előtt tartanunk: egyrészt a Lightspeednek láthatóan fogalma sincs arról, mennyi ingyenes alkalmazás jut egy fizetősre, ahogy az is csak egy blöff, hogy az átlagos eladási ár 2,65 dollár: nincs ilyen hivatalos adat, és az elemző eljátszott azzal a gondolattal is, hogy mekkora bevétele lehet az Apple-nek, ha csak 1,5 dolcsi az átlagos ár.
Fogalmuk sincs semmiről.
Másrészt az Apple saját bevallása szerint harmincmillió dolcsis bizniszt csinált a store-ral az első hónapban (bocccs!)
Harmadrészt meg az App Store nem önmagáért való, hanem az iPhone és az iPod Touch népszerűsítéséért. Ha még el is tartja magát, az külön öröm, de a nagy pénz nem az áruházban, hanem a termékekben van, márpedig azokat szívesebben veszik, ha van rájuk tartalom.
stevejobs
2009.05.16. 12:25
Címkék: utazó
A diák a három számmal nagyobb zakójában kicsoszog az asztalhoz. Kihúz a szétterített lapok közül egyet. Az érettségire minden kártya hátulját beszámozták, a hatos lapot megfordítva ezt látja:
A méla, bús barna szemű diák hosszan nézi a fényképet, majd nekikezd.
- Empire State Building.
- Helyes - mondja a földrajztanárnő, és megkongat egy gongot.
- Izé, iPhone.
- Helyes - mondja a fizikatanár, és megkongat egy gongot.
- Ööö, New York.
- Ez már volt - mondja a földrajztanárnő.
- Akkor feladom - néz kétségbeesetten maga elé a melák.
- Appleblog, Utazó iPhone-sorozat, médiából egyes - mondja az elnök.
- Hülye segg - mondja a melák, és kicsoszog a teremből.
Eközben Ciró és fekete démona New Yorkban, a Rockefeller Centerben kirándulnak.