A Yankee Group legutóbbi felmérése szerint az Apple egyre gyorsabban terjed a vállalati környezetben is. A kutatás során 750 rendszergazdát és vezetőt kérdeztek meg, a válaszokból az derült ki, hogy a vállalatok közel 80 százalékánál található Mac valamelyik (legalább egy) íróasztalon. A megkérdezettek negyede számolt be jelentősebb, harminc - ötven darabszámos Mac-gépparkról a saját vállalatánál. Az elemző megemlíti, hogy a Mac számítógépek és operációs rendszerének elfogadottsága olyan stabilan növekszik, mint legutóbb a nyolcvanas évek végén. A tanulmány szerint ez nagyrészt köszönhető a Mac OS X képességeinek: a gyors és alapos kereső, a FileVault védelme, a Time Machine biztonsági szolgáltatásai mind olyan ficsörök, amik az operációs rendszerben alapból rendelkezésre állnak, és működnek.
Na, itt egy újabb adalék a régóta tartó vitához: képes-e a Macintosh beilleszkedni a vállalati szférába? Költségoldalon rendszeresen érvként hangzik el, hogy az átállás és beüzemelés drágábbnak tűnik, ellenben a garancián, a karbantartáson, licenszeken sokat lehet spórolni, a vírusirtók és mindenféle külső programok beszerzésének szükségtelensége miatt érdemes újraszámolni a megtérülési időt - nem beszélve a falhoz vágott billentyűzetek és monitorok pótlásköltségének csökkenéséről. Másrészről vannak, akik a szoftverellátottság miatt fanyalognak, noha ezen a téren is sokat fejlődött az Apple az elmúlt években, és sokszor még a Microsofttal is együttműködik a cég, hogy az operációs rendszerek kommunikációja gördülékenyebb legyen. Úgy tűnik, nem hiába.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.