Úgy látszik, nem véletlen, hogy ezen a kontinensen kezdték el akciózni az első generációs iPhone-okat, és most tekintsünk el attól, hogy Németországban például csak horror havidíjak mellett lehet olcsón hozzájutni a mobilhoz. Miközben ugyanis az Egyesült Államokban még normál áron is nagy az érdeklődés a mobilra, ezen a kontinensen a kereslet messze a kínálat alatt maradt, köszönhetően a 3G hiányának.
A 9to5Mac
információi szerint decemberig 330 ezer mobilt értékesítettek Németországban, Franciaországban és az Egyesült Királyságban, miközben Kaliforniában legalább félmilliós, de inkább 600 ezres darabszámmal számoltak. Nem kicsi bukta, a végeredmény közel 300 ezer mobil mínusz. A lap úgy tudja, hogy óriási készletek halmozódtak fel az európai szolgáltatóknál, ezért próbálnak most megszabadulni a telefonoktól, de már így is csekély az esély arra, hogy ne veszteséggel szálljanak ki az első generációs iPhone-bizniszből.
Emlékszem, amikor tavaly bemutatták a mobilt, mindenki azt mondta, még a szakértők is, hogy év vége előtt elkészül a 3G-s modell, mert
- Legkésőbb novemberben Európában is piacra kell dobni az iPhone-t
- A kontinensen nem lehet sikeres a készülék, ha nem ismeri a 3G-t
Az a vicc, hogy bár mindkét állítás helyes volt, a következtetés mégis tévesnek bizonyult, mert a figyelmeztetések ellenére is az eredeti verziót hozta Európába tavaly év végén az Apple. Őszintén szólva furcsa, hogy a céget meglepte az eredmény, amikor mindenki arról beszélt, hogy a mobil-szélessávval át meg keresztülszelt kontinens nem lesz elragadtatva a csak edge-kompatibilis modelltől. Pár hónapon belül kiderül, mennyire izgatja fel Párizst, Berlint, Londont, (Budapestet?) a második generáció.
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Pingback: J2me Blog » Blog Archiv » Nem kellett Európának az iPhone 2008.04.21. 08:36:03
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.