Egy nagyobb interjú készült mindenféle Apple fejessel, egyebek közt Craig Federighi, Eddy Cue, Phil Schiller, és két Siri expert válaszolt az újságíró kérdéseire.
A célkeresztben természetesen a Siri állt és a mögötte található mesterséges intelligencia, ami az elhangzottak alapján hihetetlenül sokat fejlődött 2014. óta. Olyan sokat, hogy Cue szerint a mérési eredményeket újra és újra ellenőrizni kellett, mert először azt hitték, valaki elnézett valamit az ellenőrzés közben egy tizedesjeggyel.
A hihetetlen fejlődés mögött az Apple spéci öntanuló algoritmusa áll, ami folyamatosan gyűjti és értelmezi az adatokat, hogy a végén az iPhone jobban, okosabban szolgáljon ki minket.
De az egész nemcsak a szoftverről szól: Federighi elmondta, hogy sok múlik azon is, hogy a mikrofonokból hányat, hova és hogyan építenek be a telefonba, ami nagy előny az Apple-nél, sokkal egyszerűbb dolguk van az iPhone-iOS-Siri-kombóval, mintha csak egy szoftverük lenne és ki lennének szolgáltatva a telefongyártóknak.
És a mesterséges intelligencia keményen dolgozik a háttérben: ott van, amikor egy ismeretlen telefonszámról érkező hívás mellé feldobja a hívó lehetséges nevét az emailfolyamból, amikor felvillan egy értesítés egy találkozóról, amit sosem mentettünk el, vagy amikor a térképen megjelenik a szállodánk helyszíne és időpontja, pedig csak emailben került elő eddig a hely neve.
Tegyük hozzá, hogy ezeket az adatokat Google is legalább ilyen okosan kitúrja a leveleinkből, a nagy különbség az, hogy az összegyűjtött infókat az Apple jórészt abban a kábé kétszáz megabájtos fájlban tárolja, ami a telefonunkon van és nem küldi el a központi szerverre. Szóval kevésbé vagyunk kiszolgáltatva bárkinek, ami elég fontos szemléletbeli eltérés.
Magyarósi Csaba
2016.08.26. 06:47
A Bloomberg, ami azért ad a több forrásból megerősített sztorikra, ma újra lehozta, hogy 2017-ben végleg eltűnik a kijelző alján található gomb az iPhone-ról. A hírek szerint a telefon iPhone 8 néven fut majd, szóval változik a ritmus, és az idei 7-es után jövőre nem egy 7s-t, egy ráncfelvarráson átesett verziót, hanem egy teljesen új modellt kapunk.
Ezen már nem lesz Home-gomb, ellenben lesz egy faltól falig tartó OLED kijelző, amin nem látszanak majd se fizikai billentyűk, és nem vesz majd el a képből a telefon tetején található, kamerának és hangszórónak fenntartott sáv sem. Igen, nemcsak arról van szó, hogy egységes lesz a felület kikapcsolt állapotban, hanem hogy bekapcsolva minden maga lesz a világító kijelző. Amit fingom sincs, hogy oldanak meg, de Jony Ive állítólag évek óta lelkesen dolgozik a projekten, aminek a végén az iPhone egyetlen üveglapnak tűnik majd.
Ezzel összefüggésben állítólag a hátlap is tiszta üveg lesz, a kijelző széle meg hajlított, a Samsung Edge-sorozathoz hasonlóan.
A fentieken túl vezeték nélküli töltésre, fejlettebb taptic engine-re és új biometrikus (írisz, arc) azonosítási eljárásokra lehet számítani.
Magyarósi Csaba
2016.08.25. 06:43
Legalábbis erre lehet következtetni a macOS Sierra kódjainak az áttúrásával, amit lelkes programozók el is végeztek helyettünk.
Ebből kiderült, hogy az operációs rendszer támogatja a 3.1-es USB-t, amit ugyan eddig is támogatott az OS X, de nem a második generációt: csak az 5Gb/s sebességű elsőt. A frissített szabvány kétszer nagyobb adatátviteli sebességet tesz lehetővé, juhú!
A pro felhasználóknak ennél is fontosabb a Thunderbolt 3 felbukkanása: ez szerencsére csatlakozócserével jár a 2-eshez képest (szomorúszmájli), cserébe viszont 40Gb/s az adatátviteli sebesség és egyszerre akár két 4K-s monitort is meg lehet hajtani a gépről, ráadásul a csatoló formája megegyezik a retina Macbookról is ismert USB C-jével, szóval megindulhatunk az egy port az összes izének utópia felé!