almalé és kungfu Rólunk

A hét legérdekesebb Apple-hírei egyben

Katt a galériára, minden izgalom a képekben:

 



Batman az autójával, a Facebook a közeli helyekkel támad

1: a Facebook app rövidesen elkezdi ajánlgatni a közeledben található helyeket az ismerőseid bejegyzései alapján: hova csekkoltak be, mit tageltek, hol készítettek fotókat, stb. A videóból kiderül, hogy mire lehet számítani:

Introducing Place Tips in News Feed from Facebook on Vimeo.

Ismerve a Facebook üzleti modelljét, gyanús, hogy az egész mögött csak a bevétel növelése áll, szóval az app nyilván nem a jó helyeket listázza majd, hanem azokat, amik fizetnek a szolgáltatásért az anyahajónak. Érdemes lesz tehát fenntartással kezelni az ajánlásokat.

2: Batman+iPad= eztkéremkarácsonyra. Elkészítették minden idők legrobusztusabb batmobiljának 1:12-es verzióját, ami nemcsak előre meg hátra tud menni, de még a fülkeajtó is lenyitható, ráadásul iPaddel lehet irányítani. Ami persze kényelmetlen is lehet egy idő után, de ki mondta, hogy könnyű szuperhősnek lenni?

 

 



Az OS X frissítés, ami hazavágta a Macem

Nem egy nagy sztori. Tegnap reggel nézegettem a híreket és gondoltam írok nektek az új iTunes widgetről, amit előtte persze ki akartam próbálni. Ehhez egy füst alatt frissíteni szerettem volna az operációs rendszert is 10.10.2-re, de a telepítés után nem indult újra soha többet a rendszer, helyette ez a jópofa kis kép jelent meg bootolás közben:

 19494496-1.gif

Ha esetleg arra gondolnátok, hogy ez rossz jel, akkor nem tévedtek nagyot. Lényegében arról van szó, hogy nincs bootolható meghajtó a gépben. Pedig legalább egynek kellett volna lennie: az operációs rendszer a 256 gigabájtos ssd-n volt, az adatok meg a 750-es hdd-n.

Elindítottam recovery-módban a Macet, aki esetleg nem ismerné, ez egy spéci billentyűkombinációs bootolás, ami nem az operációs rendszerbe visz, hanem egy karbantartó szobába. Itt megpróbáltam rendbe tenni az ssd-t a rendelkezésre álló eszközökkel, verify disk, repair disk, van egy rakás lehetőség, de egyik sem vezetett eredményre. Sőt, a repair egy idő után megszakadt, az ssd infopultja hirtelen megváltozott és az addig jelzett 50 gigabájt szabad helyből 0,01 lett, majd a karbantartó közölte, hogy mentsek le annyi adatot, amennyit csak lehet, mert itt már csak a formázás segített.

Szerencsére volt egy reggeli Time Machine mentésem, szóval formáztam az ssd-t, aztán mintegy 5 órányi szüttyögés után visszajött a backupból a rendszerem, pont abban a formában, ahogy reggel eltárolta a gép.

Viszont:

- ettől még elég durva, ami történt
- ha nem lett volna backupom, most nyilakkal vadásznék az Apple szoftverfejlesztőire
- egy könyvtárról nem volt biztonsági mentés, azt most a Data Rescue-val próbálom visszahozni, a program még nem járt sikerrel, de hihetetlen, hogy miket talál meg több évnyi használat, egy format és egy teljes újratelepítés után: olyan videókat, amiket 2012-ben töröltem. Nincs olyan, hogy törlés. 
- a rendszer frissítése előtt MINDIG nyomjatok backupot

Állítólag a széles körben elterjedt wifi-problémát sem oldotta meg a 10.10.2.



Megjelent az iTunes 12.1 is

Két dolog miatt lehet örülni a frissítésnek. Az egyik az, hogy a Notification Centerből irányítható a lejátszás, a MiniPlayerhez hasonló funkciókkal. Borítóképet ugyan nem mutat, de dalcímet, lejátszási időket igen, na meg a kötelező play/pause/előre/hátra gombok is vannak.

screen_shot_2015-01-30_at_09_02_59.png

Dalvásárlást is lehet indítani a widgetből, ha éppen az iTunes-ban hallgatunk mondjuk egy előzetest vagy az iTunes Radiót.

screen_shot_2015-01-30_at_09_06_34.png

A bekapcsolásához hívjátok elő a Notification Centert a jobb felső sarokból,az értesítések alján megláttok egy +1 gombot, ezt megnyomva szerkeszthetitek a widgeteket.

A másik fontos ígéret, hogy a szinkronizálás sebességét felgyorsították. Ami azért nagy szó, mert az szinkronizálásnak definíció szerint sosem volt sebessége.

Úgy indult évekkel ezelőtt, hogy lassú, és pár tíz-száz megás változtatásokon is percekig szüttyögött. Aztán az Apple néhányszor nyomott rá egy kis boostot, de ahogy nőtt az iOS eszközök tárolási kapacitása, úgy maradt velünk a probléma. Simán születnek olyan hasznos cikkek, hogy miként tedd gyorsabbá a folyamatot, szóval a szinkronizálás a mai napig pén in di essz.

Hogy a gyorsítás végül érinti-e a wifis szinkronizálást, vagy csak a kábelest, nem tudni. Próbáljátok ki, és írjátok le a tapasztalatokat.




süti beállítások módosítása