almalé és kungfu Rólunk

Bréking: jövő héten a hazai APR-ek is bemutatnak valamit

Kaptunk egy rejtélyes meghívót. Mutatom:

meghivo.jpeg

Jövő hét pénteken tehát, három nappal az új iPhone-ok leleplezése után Magyarországon is lesz egy bejelentés. Mégpedig forrásaim szerint igen jelentős bejelentés, még titoktartásit is aláírattak mindenkivel, aki be van avatva.

Így még akkor sem árulhatnék el semmit, ha tudnék.

De nem tudok.

S. Ennyit tudok.

5S.

iStyle, xmS, Starking, handráS. Prémium ReSeller. Superman.

Egyébként a sajtórendezvény a BMC nemrég elkészült, faszányos koncerttermében lesz. Itt írtam róla bővebben. A színpadról ez látszik majd:

1150355_10151841007535469_699583044_n.jpg

Őrület, egészen fel vagyok csigázva. Mit tippeltek?



Új iDoki szerviz nyílik jövő héten

Jövő kedden, szeptember 10-én délelőtt 10 órakor iDoki új szervizt és üzletet nyit: az iDoki 2-t, a Budagyöngye bevásárlóközpontban. Ezentúl tehát két helyszínen vár titeket a Mac, iPhone, iPad és iPod-guru.

Screen Shot 2013-09-06 at 4.18.10 PM.png

Az új üzletben a leghangsúlyosabb a szervizrészleg lesz természetesen, emellett minőségi tokokat is árulnak majd kedvező áron. Sőt, használt Apple-gépeket, iPadeket, iPhone-okat, iPodokat is vásárolhatunk majd. Egyes javításokat akár helyben meg lehet várni, és ha a javítás több napot vesz igénybe, a megrendelő választhat majd, hogy a budai vagy a pesti iDoki szervizben venné át a készüléket.

Külön előnye az iDoki 2-nek, hogy jól lehet parkolni az üzletközpont mellett és alatt, a mélygarázsban. Külön jófejség, hogy amennyiben nem találsz ingyenes parkolót, és a mélygarázsba állsz be, akkor egy órát ajándékba adnak, ha az iDokiban vásárolsz vagy szervizeltetsz.

Érdemes lesz tehát ellátogatni jövő kedden az új üzletbe, akciós ajánlatokkal várnak mindenkit a nyitás napján. Hogy mást ne mondjak, a nyitási akcióban a használt iPad 34.990, a használt iPad2 59.900, a használt iPad3 79.900 forint lesz.

iDoki 2 szerviz
1020 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 121.
Nyitva: hétköznap 10 és 19 óra között, szombaton 10 és 15 óra között, vasárnap zárva

Az iDoki az Appleblog hirdetője.



OS X Mavericks: október vége

A mostani pletykákból úgy tűnik, hogy míg az iOS 7-et az új iPhone-okkal együtt, szeptemberben mindenki számára elérhetővé teszik, addig a Mavericksre október végéig kell várni.

screen-shot-2013-09-05-at-5-45-58-pm.png

Szóval lesz még idejük új hardvereket pakolni alá, nézzük a dolog jó oldalát. És az új vasak alatt szinte az összeset lehet érteni (az Airt leszámítva), várunk még a tél előtt iMacet, MacBook Prókat, iMacet, Mac minit, iMacet, de amit legjobban várunk, az maga Darth Vader.

Az új Mac Pro.



6 colos iPhone-t is emleget a WSJ

A Wall Street Journal belső informátorokra hivatkozva azt állítja, az iPhone-ok differenciálódása nem áll meg a high-end vs. olcsóbb megoldás jövő heti kettéágazásával. A lap azt állítja, az Apple 4.8-tól 6 colig tesztel iPhone-okat.

A most bemutatott Galaxy Note 5.7 colos, és ekkora, szóval lehet elképzelésünk a 6 colos iPhone-ról is:

note-hero.jpg

És mondhatjuk, hogy az Apple minden hülyeséget szokott tesztelgetni, amiből végül nem lesz semmi, de két dolog miatt biztosak lehetünk abban, hogy komolyan gondolják. Egy: a piac elvárja a lóbaszó kijelzőket, és az Apple láthatóan próbál megfelelni ennek az igénynek. Kettő: a 4.8 - 6 col olyan messze van a jelenlegi iPhone-ok 4 colos kijelzőjétől, hogy átmeneti zavarodottságként nem lehet az esetre hivatkozni.

Egyébként alapvetően nem kell félni attól, hogy többféle iPhone-t mutatnak be minden évben. Tudom, volt egy bája annak, hogy na gyerekek, ez _az_ iPhone, és idén ezt kapjátok, de úgy tűnik, nem volt tartható ez a hozzáállás. Vagy az örökösök nem tudták tartani, tulajdonképpen mindegy. Ahogy az iPad megkapta a mini termékvonalat, vagy a 2001-ben bemutatott első iPodra három évvel jött az iPod mini, aztán még egyet a shuffle-re, az iPhone-ból is egyre többféle lehet.

Lehetne úgy is, hogy amikor megrendeled a készüléket, kapsz egy csúszkát és checkboxot. A csúszkán beállítod a méretet 3.5 (iPhone 4S) - 9.7 (iPad Retina) col között, és kipipálod, akarsz-e bele SIM-kártyát, meg telefonálási funkciót. És akkor nem kell itt iPod touch, iPhone, iPad mini, iPad Retina termékcsaládok külön fejlesztgetésével foglalkozni, ezzel a két beállítással az összes lefedhető. És biztosak lehetünk benne, hogy valakinek lesz igénye a 10 colos döggel is telefonálni.

Mert a fogyasztók tudják a legjobban, mi kell nekik, igaz?



A MacBook Air vetélytársa nem okoz meglepetést

Januárban vettünk laptopot Évinek. Sokat válogattunk, végül kiválasztottunk az Asus "MacBook Air"-jét. Így fél év elteltével levonom a konklúziót.

Szóval a döntés nem volt könnyű. Átbeszéltük a szempontokat, és az alábbi preferenciák jöttek elő (legfelül a legfontosabb szempont, legalul a kevésbé, ami nem szerepel a listán, az nem szempont).

Strapabíró, jó minőségű ház
SSD
USB 3
Minimum Core i5, órajel nem számít
legyen könnyű, hordozható
legalább 5-6 órát bírja az akksi
Windows 7-et adjanak hozzá
Nézzen ki jól
"ja, és nem lehet Samsung, és Apple is csak a legvégső esetben."
"Az Asust meg szeretem, mindig is Asusom volt".

Nézegettem mindent, végül úgy döntöttünk, a preferenciáknak egyértelműen az ultrabookok feleltek meg - ehhez el kellett engedni az eleinte listán szereplő beépített DVD-írót. Esélyes volt a Zenbook-sorozat, az Acer Aspire Timeline Ultra, a Samsung Series 9, a MacBook Air.

Amin csodálkoztam, hogy nincs nagy választék a fenti kritériumokra, alig találni minőségi laptopot, alig néhány terméknél éreztem azt, hogy a gyártó érti azt a nyilvánvaló vásárlói hozzáállást, ami a korszerű belsőt (itt leginkább az SSD volt szűk keresztmetszet a fenti szempontok közül) egy pofás, könnyű, masszív és szép házban adja elénk, amit látott egy rendes tervezőmérnök is, mielőtt elkezdték gyártani.

A MacBook Air is esélyes volt, de végül kábé 40 ezer forint (plusz egy Windows 7 licenc, az OS X értékét nem volt hajlandó beszámítani az összehasonlításban Évi, hiszen nem akarta használni) meggyőzött minket, hogy az Asus UX31A R5006V, Core i5-ös procival a jó választás. Gyorsan elvittük szerintem az országban megtalálható utolsó darabot a Win7-szériából, hiszen pont ekkor tolták be a polcokra a Windows 8-as modelleket, ami durva drágulást hozott. Az újabb Asus UX31A modellért, a R4005H-ért például 60 ezer forinttal többet kellett volna fizetni csak azért, mert az új operációs rendszert adják hozzá, és mert 1920x1080 a felbontása az 1600x900 helyett. Kösz, de kösz nem.

(Azóta visszavettek az arcból, mostanában néztem, leesett az ár ugyanarra a szintre, mint amiért mi vettük az előző generációt)

10.jpg

asus-zenbook-prime-ux31a-keyboard.jpg

Az UX31A gyakorlatilag egy MacBook Air, kis különbségekkel, és egy naggyal: az operációs rendszerrel. A súlya, a mérete szinte ugyanaz, mint az akkori Airnek. Szép, unibody házat terveztek rá, körkörös csiszolás és a visszafogott, mély tónusú színek meg kifejezetten jól állnak a gépnek. Jó minőségű a billentyűzet is, szép a háttérvilágítása. Az akksi is jól bírja. Ami nagyon tetszett, hogy egy rejtett partíción előre feltették a Windows telepítőjét, plusz a drivereket. Ez utóbbi nem csak azt jelenti, hogy valami alap cuccokat kapunk: az Asus a kétujjas görgetést, zoomolást is elleste az Apple-től, az F-gombsorral pedig állíthatjuk a fényerőt, hangerőt - hasonlóan a Machez, csak itt egy béna function-gombbal.

Az Asus Air-je tehát valamiben jobb, valamiben rosszabb, mint az Apple megoldása, de a legtöbb dologban megegyeznek, vagy legalábbis nincs számottevő különbség. Lássuk az első két kategóriát.

Az Asus hátrányai az Airhez képest

- A kétujjas görgetés nem használható. Ugyan elvileg tudja a gép más gesztusokkal együtt, és ezek jobban is működnek, mint a legtöbb hasonló vason, mégsem mennek hibátlanul. Néha nagyon meglódul a görgetés, néha nem csinál semmit. Megbízhatatlan, így aztán Évi nem is használja, amúgy is egerezik. A Windows drivert is lehet okolni, az operációs rendszerre is lehet mutogatni, a felhasználónak azonban ez mindegy: egyszerűen ezt a funkciót még egyetlen gépen sem láttam olyan magától értetődően és ergonomikusan működni, mint egy Macen. Ez van.

- A töltő csatlakozója műanyag, nehezen kihúzható. Nem az Apple mágneses megoldását akarom ide is betolni, de legalább egy kis eleganciát kellene tartani itt is.

- A hangfal jobban szól az Air-en, de az Asuson sem rossz. Kicsit tompa.

- Nem tűnik fontosnak, pedig az: a szerviz. A gépet vissza kellett vinni az első héten, mert kiderült, hogy hibás az akkumulátor, nem tölt. És higgyétek el, nagyon nem mindegy, hogy azt a kiszolgálást kapod-e ilyenkor, mint egy Apple APR-ben, vagy egy külső céghez kell beadnod a gépedet, ahol flegma, seggvakaró ember veszi át, vonogatja a vállát, miközben a raktárban hallod, ahogy egymásra dobálják a dobozokat. Végül az akksit kicserélték, azóta minden rendben.

Az Asus előnyei az Airhez képest

- Nagyobb a kijelző felbontása. Mi 1600x900-as kijelzővel vettük a laptopot (ez csak szélesebb az Airhez képest), az újak már 1920x1080-nal jönnek. A 13-as MacBook Air 1440 x 900-at tud. Tegyük hozzá, hogy az Asusnak a felbontás finomhangolásához nincs olyan szoftveres támogatása, mint a Retina MacBookoknak, ami azért már hasznos lenne, hogy olvashatóak maradjanak a szövegek.

- A processzor nagyobb órajelű.

- HDMI port is található a gépen.

- Olcsóbb. Mi 320 ezer forintért vettük az Asust, most az utódját már 310 ezer körüli összegért meg lehet kapni. Az Air januárban még drágább volt, jelenleg 328 ezer forintba kerül. Látható, hogy akkoriban még 40 ezer forint volt az Asus előnye, most már alig van különbség az árban, konklúzió: ha minőséget akarsz, meg a poszt elején felsorolt kritériumokat, ki kell fizetni ezt az összeget. Akár almalogó van rajta, akár Asus, Samsung, bármi. Nincsenek csodák.

Összességében: Évinek nagyon tetszik a laptop. A kompromisszumokat nem érzi annak, mert nem használt még huzamosabb ideig Apple-t. Igaz, az előnyöket sem élvezi igazán, mert sem a gyorsabb processzort, sem a HDMI-t nem használja. Nem szívesen vett volna Macet, mert valamiért irtózik az OS X-től, ráadásul sok informatikussal beszél nap mint nap, akik nyomták neki az ellenkampányt: az Apple a hülyéknek való. Ennek ellenére ha mondjuk márciusban, a MacBook Air jóárasítása után vettük volna az Asust, rábeszéltem volna Évit az Airre, akár Windows 7-tel is.

update: "azt csak hiszed édesem!" - írta Évi, miután elolvasta a posztot, annak is az utolsó mondatát.




süti beállítások módosítása