Feküdtem a hálószobában az ágyon egyik este, a vállamon Évi aludt el, a szuszogásaiból következtettem, hogy egyhamar nem fog felébredni. A jobb kezemmel még épp elértem a telefonomat, a 9gag Reader ilyenkor mindig beválik, aztán elolvastam a híreket is, majd rájöttem: meccs van. A hálóban meg nincs tévé. Csapdába kerültem.
Tudtam, hogy az m1-et már néztem valamikor iPhone-on, gondoltam, most megkeresem az appot. AppStore, keresés, a legprimitívebb megoldás mellett döntöttem: beírtam, hogy tv. A találatok:
Második helyen feldobta a héten megjelent Foci EB TV appot, gondoltam ez kell nekem, pár másodperces töltés, és jött is az élő közvetítés a telefonon, első ránézésre kifogástalan minőségben.
Aztán néha döccent egyet a streamelés, a hang is megakadt időnként, de összességében vagy 20 percet néztem így a meccsből (Évi átfordult a másik oldalára, jee), de teljesen vállalható élmény volt. Kis híja volt hogy nem hibátlan élmény.
És a gondolat megjelenésétől a meccsnézésig mindenféle előzetes ismeret nélkül kábé fél perc telt el. Én azt mondom, fejlődünk. Meg előre. Meg hajrá.
szucsadam
2012.06.16. 09:00
Címkék: baromság
Itt a hétvége, jön a meleg, ideje a pihentebb posztoknak. A héten például ezen mulattam egy rövidet a Gizmodón:
Az ikon ugyanúgy a cupertinói főhadiszállás környezetét mutatja, de ezúttal belekerült a turn-by-turn navigációt jelző kék vonal. Viszont ha valaki azt követi, nem jár jól.
Szörnyethal.
Nem jár jól.
szucsadam
2012.06.15. 13:41
Címkék: smarteast
Ancsát ezen a héten beirányítottuk egy rakás meccset néző focidrukker közé. Közben megkerestük, melyik platformon melyik a legjobb EB-s app, és végigrágtuk magunkat a szokásos heti hírözönön.
weboldalunk | videóink | írj nekünk!
A videót Polcz Péter készítette
szucsadam
2012.06.15. 12:42
Címkék: apple biztonság ios 6
Arról volt már szó, hogy az iOS 6 beállításai között megjelent egy Privacy almenü, ahol az egyes alkalmazások esetében egyenként állíthatjuk be, mihez férhetnek hozzá és mihez nem.
Ez azonban még nem minden. Az Apple legújabb mobil operációs rendszerében minden egyes adathozzáférés előtt egy felugró ablak kér engedélyt az adott személyes vagy más adatok elküldéséhez.
A fejlesztők külön API segítségével tölthetik ki a "purpose" szöveges mezőt, amivel megmagyarázhatják a júzernek, miért is van szükségük a szóban forgó adatra, információra. A felhasználó pedig engedélyt adhat, vagy letilthatja a hozzáférést, csakúgy mint jelenleg a földrajzi helyzet esetében.
A rendszer a Calendars, Reminders, Contacts és Photos tartalmát védi az illetéktelen adatlenyúlásoktól, ez a lépés egyúttal válasz a korábban fellángolt adatbiztonsági aggodalmakra, mivel az appok készítői sokszor úgy juthattak hozzá információkhoz, hogy a júzer arról nem tudott, vagy nem szívesen adott volna rá engedélyt.
Valóban, így kellett volna kezdeni.