Úgy tervezem, a Switcher kézikönyv hétvégenként jelentkező rovat lesz, minden héten valami alapvető trükkel, ismerettel látjuk el a Macre váltókat. Ehhez kérem továbbra is a segítségeteket, küldjetek nekünk ötleteket, leírásokat olyan megoldásokra, amik nekünk természetesek, de egy switchernek nehéz falatnak tűnnek.
Az Apple operációs rendszere alapból nem támogatja az NTFS írást, csak olvasni tudja ezeket a meghajtókat. Ez bosszantó lehet, ha a háztartásban van egy külső merevlemez, amit mondjuk Windows-zal használnak, és erre nem másolhatunk fájlokat. Persze van megoldás, hogyan vehető rá mégis a Mac ennek a fájlrendszernek a teljes körű használatára.
Van egy fizetős, és egy ingyenes megoldás, előbbi a Paragon szoftverével, utóbbi pedig egy kicsit körülményesebb kattintgatással.
Ehhez itt találtok egy remek leírást, röviden:
Fel kell tenni a MacFuse szoftverét. Ha korábban fenn volt egy régi verzió, de nem működik vele az írás, törölni kell (Lionról Mountain Lionra váltásnál úgy tapasztaltam, nincs gond). Ezt a System Preferences-ben egy jobbklikk - Remove paranccsal tehetjük meg egyszerűen.
Következik: Reboot. A MacFuse innen tölthető le, kelleni fog még az NTFS-3G segéd app. Miután mind a kettőt felpakoltunk, jöhet még egy hibaüzenet az NTFS-3G felől, ezt ezzel a patch-csel lehet helyrehozni.
Ezután már a Macünk is tud NTFS-t írni, igaz kicsit lassan, de legalább megy. Egy Mac külső meghajtójaként viszont mindenképp érdemes a saját HFS+ fájlrendszert használni.
update: többen jelezték, hogy a Tuxerát használják, évek óta, probléma nélkül. Géza pedig felhívta a figyelmem, hogy a MacFUSE-nál van újabb megoldás is, a FUSE for OSX.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.