Az elmúlt napokban voltak pillanatok, amikor pusztakézzel tudtam volna lekaratézni az összes Apple-termékemen sorakozó digitális kódot.
A következő hibajelenségekre figyeltem fel: eltűnt az iPhone-ból az usb-s tethering, de nemcsak nálam, hanem a hétvégi nyaralóban található többi iPhone-ból is. Csak úgy. A nyaralásból hazajöttem, de a probléma nem oldódott meg.
Indítottam egy backupot a Time Machine-ban, körülbelül 40 gigabájttal hízott a gépemen lévő adatmennyiség a legutolsó mentés óta, a külső merevlemezen 147 giga szabad hely van, de a rendszer közölte, hogy nem tudja lefolytatni a backupot, mert neki legalább 276 gigabájt kell. Negyven gigányi új adathoz mi az apja faszáért kell hétszer annyi?
A Safarim újabban rendszeresen kifagy a céges Gmailtől.
Az iPhoto vagy felismeri a gépbe dugott sd-kártyát, vagy nem. Többnyire nem.
Az iPhotót és az iTunes-t amúgy is valami rettentő kegyetlen kínzásnak vetném alá amiatt, ahogy az iPhone-os szinkronizáció alatt viselkednek. Kvázi.
A nap 24 órájából körülbelül 3 órát működik a Mail-nevű szoftver. Legyen szó a két iPhone, az iPad 2 vagy a Mac Mailjének bármelyikéről, a maradék 21 órában azt a hibaüzenetet kapom, hogy a felhasználónév, vagy a jelszó hibás. Aztán váratlanul ugyanabban a másodpercben megjavul a program az összes eszközön, majd másfél órával később megint elpusztul. Ezt eljátssza naponta kétszer.
A Mac OS X régen jobb volt.
Emberek, megdöbbentő, de eljutottunk oda, hogy régebben a szoftverek is jobbak voltak!
Ezeket a hibajelenségeket most elkezdem felderíteni, egyelőre magyarázatot nem, csak néhány megoldási javaslatot találtam a neten, de ha van valakinek ötlete, ne tartsa magában, árulja el bátran, bizalommal.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.