almalé és kungfu Rólunk

Heti Apple-csaj: Habsburg György!

Néhány hónaponként a lágy idomok helyett igazi férfiakat mutatunk be a rovatban, hogy a női olvasók is örüljenek, hiszen ők is fontosak a számunkra. Ez alkalommal egy igazi nagyágyúval készültünk Cirónak hála, hiszen nemcsak egyszerűen egy férfit mutatunk be, de egyenesen egy herceget, az utolsó magyar király unokáját, akinek a családjától hiába vették el az összes rangot és címet, akkor is tudja mindenki, hogy nemesi sarj.

Szóval Ciró gyanútlanul utazott Doha és Budapest között, amikor meglátta Habsburg Györgyöt, aki egyébként szintén turistaosztályon utazott, és akinek kisebb gondja volt abból, hogy az útlevélben szereplő névből, a von Habsburg-Lothringenből nem tudta mire vélni a légitársaság alkalmazottja a vont. Alig bírták megmagyarázni neki, hogy az nem keresztnév, nem családnév, hanem ilyen nemesi toldalék.

Szóval Habsburg Györgynek volt iPhone-ja és iPadje is és állítólag nagyon szimpatikusan viselkedett.

iPhone 666.JPG

iPhone 665.JPG

Ilyen egy herceg na.



Az iPad az új festővászon

Izgalmas művészeti versenyt rendezett a Macworld: arra kérte az olvasókat, hogy küldjenek be olyan képeket, amiket kizárólag iPaddel készítettek. A legjobb az egészben, hogy száznál is több pályamű érkezett, ráadásul ezek többsége remek munka volt. A zsűri nekiálltak szelektálni és kiválasztotta a tíz legjobb képet, amikből mi itt az Appleblogon leközlünk ötöt. A többiért kattintsatok ide.

third20place-285856.jpg

runnerup4-285847.jpg

runnerup1-285839.jpg

first20place-285837.jpg

runnerup5-285849.jpg

A művészek egy része egyébként csak kézzel dolgozott, de körülbelül a felük használt valamilyen kiegészítő rajzeszközt is, például azt a Just Mobile Alupent, amit az Appleblogshopban is lehet kapni.



Bill Gates adta Steve Jobs cégének a nevét

A New York Times készített egy hosszabb interjút Ken Segallal, aki annak idején az Apple Think Different kampányáért volt felelős. Érdemes elolvasni az egész írást, én csak néhány fontosabb részletet emelnék ki belőle.

06segall-pic-blog480.jpg

Például azt, hogy miként kapta meg az "i"-betűt az Apple-brand. A történet az iMackel indult, az első fontosabb projekttel azután, hogy a kilencvenes évek második felében Steve Jobs visszatért az Apple-höz. Az alapító erőteljes, de szerethető nevet akart a divatos számítógépének, így kiadta Segall csapatának a feladatot. Egyetlen kikötés volt: a Macnek szerepelnie kell a gép nevében.

Segallék némi gondolkozás után számos verzióval álltak elő. Volt köztük MacRocket, Macster és a MacMan is. Jobsnak ez utóbbi tetszett a leginkább, ráadásul emlékeztette a Walkmanre is, márpedig Jobs kimondottan nagyra tartotta akkoriban a Sony-t. Segall ezzel együtt megpróbálta lebeszélni a MacManről. Azzal érvelt, hogy ha már amúgy is úgy néz ki a gép, mint egy játékszer, legalább a neve legyen komoly, márpedig a MacMan inkább a PacMant juttatja a többség eszébe. Ennek ellenére Jobs kitartott elhatározása mellett.

Segall tudta, hogy csak egy kiút van: ha tovább gondolkozik és kitalál egy még jobb nevet. És akkor egyszer csak beugrott neki az iMac, amiben az i az internetre, a képzeletre (imagination) és az egyéniségre (individual) utal. Ráadásul úgy gondolta, hogy az "i" remekül használható lesz más termékekhez is.

Jobs azonban utálta, ahogy az összes többi ajánlatot is. "Utálom, utálom, utálom" - kiabálta.

Segall kitartott az iMac mellett, és néhány nappal később már Jobs is békülékenyebb volt. "Ezen a héten nem utálom, de még mindig nem szeretem, szóval kaptok két napot egy jobb névre".

Másnap aztán Jobs elkészítette az első szitanyomatot az új gépéhez, és ezen már az iMac név szerepelt: ezt mutatta meg az Apple legbelsőbb körének. Segallt közel húsz éves távlatból is szórakoztatja, hogy Jobs sosem hívta fel azzal, hogy elfogadta a nevet, küzdött ellene, aztán szó nélkül gyártásba küldte az iMacet.

Segall elmesélte azt is, miként kapta meg a NeXT nevet Steve Jobs cége, miután a nyolcvanas években kirúgták az Apple-től. Közös barátjukat, Tom Suitert hívta fel Jobs azzal, hogy van egy névötlete, ami nem rossz, de biztos ki lehet jobbat is találni. Az ötlete ez volt: Two.

Tom elkezdett gondolkozni, aztán egyszer csak belefutott egy Bill Gates-beszédbe, amiben gyakran hangzott el a "next"-szót, amikor a vezér a Microsoft új technológiáit ismertette. Tom rájött, hogy a next a jövőre vonatkozik, szóval menő dolog. Másnap felhívta Jobsot és elmondta ötletét, aki azt el is fogadta, ezért lett úgy NeXT az új cégének a neve, hogy sem ő, sem Gates nem tudta, honnan származott az ötlet.



A belvárosban piros hó esett - SmartEast

Screen Shot 2012-07-06 at 2.46.13 PM.jpg

A legújabb adásban Ancsa szétveri egy párnával a környezetét.

weboldalunk | videóink | írj nekünk!





10"-os tablet a Google-től? Bejutott egy trójai az App Store-ba





Megjött az új Curve a Vodafone-hoz Lenovo telefonok testreszabott WP8-cal?

A videót Polcz Péter készítette



Az Apple szemüvege a legfényesebben ragyogó csillag a Google szemüvege mögött, mellett, vagy előtt

Azért az szép pillanat volt, amikor Sergey Brin bemutatta a Project Glass névre hallgató szuperszemüveget, hogy az egyenesen az agyába vetítse az információt. Amiről nem tudtuk, és amiről most a Gizmodo hozott le egy anyagot, az az Apple szabadalma, ami szintén egy számítógépes szemüvegről szól.

Csak kicsit máshogy.

Az Apple még csak terveken létező készüléke ugyanis nem a felhasználó szemébe vetíti a kis projektor segítségéve az információt, hanem a szemüveg lencséjére, így a háttér és a vetített kép jobban egybemosódik, HUD-szerűbbé válhat az élmény. Ráadásul az iGlass mindkét szem elé vetítené a képet, ami nemcsak a látványt tenné megfoghatóbbá, de komfortosabb használatot is jelentene (kevésbé hullámozna a kép mozgás közben).

Screen Shot 2012-07-06 at 9.03.18 AM.jpg

Persze a Google terméke már egy megfogható készülék, az Apple szemüvege meg még csak tervrajzok szintjén létezik, de a Gizmodo egyikben sem bízik különösebben, mert azok szerinte a bluetooth-os headsetek sorsára jutnak: a felhasználók akkor sem szeretnek felesleges kiegészítőket magukra aggatni, ha azok praktikusak, mert idejük sokkal nagyobb részében nem használják őket, mint amennyiben használják.




süti beállítások módosítása