almalé és kungfu Rólunk

Szerintem Steve Jobs rontja el az iPhone 3G-met

Alapvetés: iPhone-t két generációként cserélünk, kivéve, ha annyi pénzünk van, hogy mindegyik modellt megvesszük, vagy ha annyira csalódunk a készülékben, hogy egy másik gyártó termékével vígasztalódunk. Máskülönben viszont kétévente van annyi változás az iPhone-nál, hogy érdemes legyen egy nagyobb összeget rászánni a cserére, ez többé-kevésbé az elfogadott nézet és gyakorlat világszerte.

Megfigyelés: most kétéves az iPhone 3G-m, és korábban is több furcsaságot sikerült már megfigyelnem, a készülék működése az utóbbi hetekben (és főleg a 4-es modell bejelentése óta) azonban kimondottan tragikus lett. A belassulás fel sem fogható: ha keres valaki, és én el akarom húzni a hívást aktiváló csúszkát, az meg sem mozdul, nem reagál, majd egy három-négy másodperces szünet után grafikai megjelenítés nélkül kattan egyet, és a hívó fél már vonalban is van. A csúszka meg sem mozdul, el tudtok képzelni ennél borzasztóbbat?

A programok működése szintén megváltozott: a SoundHound például olyan lassan indul el, hogy mire mintát venne, véget ér a rádióban a dal, és én sosem tudom meg az elődadó és a dal címét (mondjuk az előadónál elég lenne a név is).

A Tethering váratlanul eltűnt, usb-n nem, csak bluetoothon át működik.

A Home-gombra sokszor csak másodszorra, harmadszorra reagál a készülék, akkor viszont mind a három korábbi gombnyomást végrehajtja: a kezdőképernyőre ugrik, aztán át a keresőhöz, majd vissza a kezdőképernyőre.

De mondok durvábbat: Ádámnál is elkezdtek hibák jelentkezni az elmúlt pár hétben, a mobil lelassult, időnként eldobja a tetheringet, furcsán, sőt HÜLYÉN viselkedik, szerintünk direkt.

Állítás: annak idején Steve Jobs beszélt arról, hogy van egy bazi nagy piros kapcsolójuk, azt ha megnyomják, a távolból is képesek letiltani programokat az összes iPhone-on, hogy megvédjék azok biztonságát az App Store-on véletlenül átengedett kártékony kódokkal szemben.

Szerintem azonban Jobs Palo Alto-i házában, a pincében, a feldarabolt és elásott Windows 1.0-ás dobozok és screenshotról nyomtatott Google-kezdőképernyők mellett, egy 10.6.4-jegyű kombinációval zárt trezorban van egy még titkosabb gomb is, egy szürke, kiharapott alma-alakú. Azt ha megnyomják, aktivizálja magát egy program az összes, kétévesnél idősebb iPhone-on, majd elkezdi felzabálni a készülék erőforrásait, hogy így vegyen rá minket a cserére.

Állítólag pár hete, a Keynote után látták Jobsot a pincéjében matatni.

Állítólag amikor feljött a felszínre, olyan arcot vágott, mint aki nemrég megnyomott egy titokzatos gombot.



"A legjobb mód a telefon újrafeltalálására, ha belerakunk egy második kamerát"

Szuper paródiát találtam az Adrenalin blogon az iPhone 4-ről.

Itt az eredeti videó, amiben Jonathan Ive és a többiek dicsérik a készüléket:

És a paródia, amiből megtudhatjuk, hogy miért lesz jó 18-22 év múlva a még meg nem született gyerekünk szájmozgását figyelni:



Utazó iPhone: Szánalmas barátok

Utazónk Inutil zsebében Hongkongban járt, úgyhogy Csabához hasonlóan ő is élményekben gazdag agykéreggel tért vissza a kalandból. Ráadásul szert tett két barátra is, akik bár azt állították, a testvérei, valami mégsem stimmelt náluk.

Szert tett két szánalmas utánzó barátra. A kicsi hátulján "Mini" felirat van, a belsejében "Mini iPhone". A nagyobbik hátulján az iPhonra emlékeztető feliratok. A felső sor: Designed by Cpple in California Assembled in China. Az érintőképernyőjük finoman szólva türelmet és megszokást igényel. Viszont két SIM kártyát tudnak kezelni elég jól. A nagyobbiknak kihúzható antennája van, így FM rádiót lehet hallgatni és TV  lehet nézni vele.

A nagyobbat azt hiszem, F001-esnek hívják, nekem is volt szerencsém már hozzá. Az érintőképernyő érzéketlen, rá kell nyomni rendesen az ujjat, a beállítások borzasztó körülményesek, mégsem gombokkal megspékelve, sehol egy ApStoore vagy valami, ráadásul jó vastag volt e mellé. Szóval ha ilyenek az anno dicshimnusszal körbeénekelt hongkongi klónok, akkor többé nem hiszek a kínai dicshimnuszoknak.



Visszakérhetjük az AppStore-os alkalmazások árát

Tudom, biztos nem új a lehetőség, páran talán már éltetek is vele, de sokan talán nem tudják, hogy ha tévedésből vásároltak meg egy alkalmazást az AppStore-ban, visszakérhetik az árát. Ennek hogyanjára és mikéntjére álljon itt egy videó:

Emlékeztek még az I am rich programra, ami ezer dollárért cserébe egy piros képet mutatott, és többen azt hitték, hogy vicc? Aztán kiderült, hogy egy költséges vicc, a pénzt mondjuk visszakapták. Na, most már ne féljetek, hogy behúznak a csőbe. Report a problem.



Máris sorban állnak a jövő heti iPhone 4-ért

Már tegnap este letáborozott egy félőrült Dallasban, hogy nehogy lekésse a június 24-i iPhone 4 premiert. Igen, az még hat nap. Tegnaptól számítva hét. Addig sátorban lakik a csávó.

A video elején úgy tűnt, hogy egy igazi kis Tarantinóval van dolgunk, de aztán a beszédből kiderült, hogy ez a srác még nála is zakkantabb. Hát, mindenesetre megvan az első sorbanálló, egy önkéntes hajléktalan.




süti beállítások módosítása